Victorie ISCOditoare: Real 2-1 Betis! GOL SUPERB si pasa de gol pentru Isco la debut! 3 goluri anulate Real! Mourinho, Pep si Rusescu s-au distrat impreuna :) VIDEO

Spania
Data publicarii: Duminica 18 August 2013, 23:49
Data actualizarii: Duminica 18 August 2013, 23:57

►Guardiola, Hagi si Mourinho, Dan Petrescu si Messi, Ferguson si Bute au comentat meciul pe www.sport.ro! Rusescu a venit si el! Ce promisiune le-a facut romanilor :))

Final de meci, 2-1 pentru Real, LIKE inca o data pentru toate comentariile, ati fost in forma!

Min 86 Gooool Isco din pasa lui Marcelo! 2-1 pe Bernabeu! VIDEO

Min 81 Iese Benzema, intra Morata. Il aplauda tot stadionul pe francez

Min 79 Iese Verdu, intra Rodriguez. Forteaza Betis pe final cu 2 atacanti!
N-am vrut s-o zicem p-aia cu "golul pluteste in aer", dar pluteste :)) Ce spuneam: foarfeca Ronaldo. Fara efect!

Min 78 Pasa Ronaldo, preluare Di Maria, sut puternic, in plasa laterala!

Min 76. Di Maria trage in forta, scoate salvator Andersen

Min 75.  MARE LIKE pentru voi, Bute, Basescu, Bourceanu, Moyes, Rusescu, care ne promite si ca da gol pentru Romania la noapte :) Vezi toate commenturile mai jos!

Intre timp, tabela e neschimbata pe Bernabeu, se alearga mult, se faulteaza si mai mult si pare ca nicio echipa nu e multumita cu egalul. Inca o lovitura libera Ronaldo, putiiiiiin peste poarta! Da gol pana la final?

Min 70. Lovitura libera Ronaldo, scoate portarul lui Betis.

Min 69. Intra Di Maria, iese Ozil

Min 66. Di Maria se pregateste sa intre, camerele au surprins momentul in care secundul lui Ancelotti ii arata argentinianului un manual cu poze si scheme, explicandu-i ce are de facut

Min 61 Iese Cedrick, intra Juan Carlos

*** Gluma, gluma, dar credem ca are dreptate userul "Perez". Totusi, 100 de milioane pentru Bale... nu sunt cam multi bani? Cam foarte multi?

1. Florentino Perez a spus
    Suntem varză , avem nevoie de Bale .. că Isco dă pe lângă , Ronaldo n-are ce face , îl dăm inapoi pe Teatru' Viselor...

Min 55 S-a accidentat Khedira, Ancelotti il scoate, intra Casemiro - brazilian 21 de ani, readus in vara de la Sao Paulo

*** 7 lovituri de colt a avut Betis in prima repriza. Realul nada, zero, niciuna

Min. 46  A inceput repriza doua. Baraaa Ronaldo! A venit nervos de la vestiare portughezul.

**** Raul are meci de la 24:00, cu Atletico Madrid, dar e cu noi aici :))) Il salutam si speram ca da gol si el, sa nu ne tina treji de pomana :) Hai, Romania!
  1. Raul Rusescu a spus
    Editeaza comentariul Sterge comentariul
    Asta nu e fotbal, cand o sa am meci cu Real Madrid sau Betis, le voi scoate fotbalul din cap si le voi arata ca si romanii stiu si ei ceva din sportul acesta....

*** Acum, serios, va place cum arata Realul lui Ancelotti? Ronaldo si Benzema versus Messi si Neymar, cine castiga duelul asta?

*** Pauza pe Bernabeu, intre timp ii salutam si pe Messi, Dan Petrescu, Ancelotti si Tata Martino. Si-au facut si ei aparitia pe www.sport.ro :)

1. Lionel Messi a spus
    Abia astept El Clasico ..:)...
  2. ancelotti a spus
    mourinho a dat bani arbitrilor sa anuleze golurirle :D :D...
  3. Tata Martino a spus
    Dacă vreți lecții de fotbal apelați la Barcelona si veți invăța cum sa marcați 7 goluri

Min 42. Goool Benzema. Ofsaid, bineinteles. Reluarile nu arata f clar daca decizia e corecta. VIDEO

Min 40. Cade Cedrick in duel cu Carvajal, cere 11 metri Betis, arbitrul ramane impasibil

*** Sport.ro: Cat se termina meciul?

*** Il salutam si pe Hagi:
Gica Hagi: Pe vremea mea fotbalul era un sport ... nu un gazon de amatori!...

*** Si Pep Guardiola e cu noi :))
Pep Guardiola: Hai, Betis, mai dati inca un gol!...

Min 35 Bara Betis!!! Nosa e aproape sa faca 2-1, bara transversala il salveaza pe Diego Lopez. Casillas si Zidane nu sunt f fericiti pe banca. Nici in tribune, suporterii n-au chiar cele mai frumoase urari pentru Ancelotti

Min 27. Benzema INSCRIE din pasa lui Isco! GOOOOOL Real, e 1-1 pe Bernabeu! VIDEO

***Jose Mourinho e cu noi pe site, tocmai ne-a comentat :))
jose mourinho: Hala'l' Madrid =))

Min 24 Benzema peste poarta din 12 metri. Nu mai rezista mult Betis in ritmul asta. Ronaldo tocmai ratase si el din cativa metri

Min 23. Centrare - sut Marcelo, mingea trece ffff aproape de poarta lui Betis.

Min 21. Lovitura libera Ronaldo. Bate de departe portughezul. Bate DEPARTE.

Min 19. Goool Real! De pomana. Again ofsaid. Nu le iese nimic galacticilor, oaspetii de la Betis par c-au repetat bine la antrenament jocul la ofsaid :)

Min 17. Inca o ocazie Betis, Verdu e aproape de 2-0. E liniste pe Bernabeu!

Min 15. Goool Betis! Molina face 1-0, Diego Lopez e depasit! Fanii sunt nervosi, Zidane si-a pus mainile in cap, langa el - Casillas, fara reactie! VIDEO

Min 13. Ronaldo cu capul, peste poarta. Era iar ofsaid la Benzema

Min 5. Lopez are 2 interventii beton pana acum, Casillas e nervos pe banca. Barca a batut cu 7-0 cu Levante, Ancelotti n-are voie sa inceapa sezonul prost

Min 3. Gool Real, dar nu se pune. Marcelo era in ofsaid.

Min 1. A inceput meciul!

Ancelotti l-a lasat pe Casillas pe banca la primul meci al Realului in noul sezon. Sezonul trecut, Mourinho si-a pus fanii in cap, dar si o parte din jucatori, cand a decis sa-l treaca pe portarul numarul 1 al Spaniei pe banca si l-a adus pe Diego Lopez de la Sevilla.

Echipele de start:

Real: Diego López; Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo; Khedira, Modric; Özil, Isco, Cristiano; Benzema
Rezerve: Casillas, Kaka, Casemiro, Arbeloa, Nacho, Morata, Di Maria.

Betis: Andersen, Chica, Perquis, Paulao, Nacho, Matilla, Nosa, Verdú, Juanfran, Cedrick y Molina.
Rezerve: Guillermo Sara, Steinhöfer, Xavi Torres, Jordi Figueras, Álvaro Vadillo, Juan Carlos y Braian Rodríguez.

18 august 2013 e ziua pe care CR7 nu o va uita niciodata. Nici el, nici fanii Realului. Atacantul portughez bifeaza cu Real Betis al 200-lea meci in tricoul Realului, la fix 4 ani de cand a debutat in tricoul galactic. Pe 29 august 2009, 3-2 cu Deportivo. Ronaldo are 135 de meciuri in campionat, 40 in Liga, 20 in Cupa Regelui si 4 in Supercupa.

In cele 199 de meciuri, lusitanul a inscris 202 goluri. Asta nu e tot. Ca sa fie o seara istorica, Ronaldo ar trebui sa marcheze in minutul 47. E singurul minut, de la 1 la 90, in care nu a dat gol. Cand va inscrie in min 47 - va deveni SINGURUL FOTBALIST ALL TIME care a bifat toate minutele unui meci cu cate o reusita.