Galacticii lui Capello, mai buni decat Extraterestrii lui Rijkaard

Data publicarii: Luni 18 Iunie 2007, 01:26
Data actualizarii: Luni 18 Iunie 2007, 01:26
REAL MADRID A CASTIGAT TITLUL CU NR 30

Lupta pentru titlul de campioana in Spania a durat nu numai pana in ultima etapa, ci chiar pana in ultimele minute de joc. Real Madrid a reusit sa preia conducerea in meciul cu Mallorca abia in minutul 80, luandu-le "de sub nas" titlul catalanilor lui Rijkaard. Chiar daca au fost condusi cu 1-0, echipa lui Capello a revenit in repriza secunda si, prind dubla lui Reyes si golul lui Diarra, a reusit sa duca al 30-lea titlu la echipa lui Raul.

Chiar daca a trecut "la pas" prin meciul cu Gimnastic de Tarragona, reusind sa invinga clar, in deplasare, scor 5-1, Ronaldinho si compania nu s-au putut bucura, stiind ca, daca meciurile s-ar fi incheiat cu doar cateva minute mai devreme, ar fi fost campioni.