Fara Ronaldo si Bale, DEZASTRU! Real Madrid s-a facut de ras in Cupa Regelui in fata unei echipe din liga a 3-a spaniola!

Real Madrid Olimpic de Xativa Spania
Data publicarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 08:43
Data actualizarii: Duminica 08 Decembrie 2013, 08:53

►Special toata ziua “Transfer in arest!”, luni IN DIRECT la Sport.ro: DECIZIA FINALA!

Real Madrid a comis-o aseara in prima mansa a 16-imilor Cupei Regelui, in fata unei echipe din liga a 3-a spaniola, Olimpic de Xativa.

Fara Ronaldo si Bale in teren, madrilenii nu au reusit sa scoata decat un egal, scor 0-0. Ancelotii s-a bazat mai mult pe rezerve pentru aceasta partida, dar in teren s-au aflat si jucatori cu multa experienta, ca Ramos, Arbeloa sau Di Maria.

Titular in poarta Realului a fost Iker Casillas, care a avut emotii mari la o faza din minutul 29 a gazdelor.

In repriza secunda, Real a trecut in mai multe randuri pe langa gol, la patrunderile lui Isco sau Di Maria.

Echipa de start a Realului: Casillas - Arbeloa, Ramos, Nacho, Carvajal, Illaramendi, Casemiro, Di Maria, Isco, Morata, Jese. Antrenor: Carlo Ancelotti

Olimpic de Xativa e pe 8 in liga a 3-a spaniola.