Etapa si SCANDALUL in Spania! Real, FURATA la ea acasa, Mourinho ataca dur! Fazele care o puteau tine pe Barca la 10 puncte in spate:

Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 19 Martie 2012, 08:37
Data actualizarii: Luni 19 Martie 2012, 08:39

Real Madrid 1-1 Malaga / Real s-a impiedicat acasa dupa un gol superb al lui Cazorla in minutul 91! Pana atunci, Real controlase jocul si a avut 2 penalty-uri neacordate!

Mourinho a atacat dur arbitrajul de la meciul cu Malaga, incheiat 1-1 pe Santiago Bernabeu: "Arbitrul a avut 2 erori serioase si nimic nu se intampla, la fel si tusierul, dar asta face parte din campionat. Am avut 2 penalty-uri enorme, dar nu putem critica.
Nu s-a intamplat nimic. Ceea ce s-a intamplat e ca echipa a castigat atatea meciuri la rand. Sa faci egal sau sa pierzi este normal si daca echipa nu ar fi muncit sau ar fi fost vorba de o atitudine necorespunzatoare as putea fi critic, dar nu s-a intamplat asta.
In a doua repriza am jucat mai bine ca in prima parte, am dominat in permanenta, ei nu au avut ocazii, noi am avut multe sanse de gol insa egalul face parte din campionat"
a spus Mourinho.

Real a avut cel putin un penalty clar neacordat - in minutul 85, la scorul de 1-0, Marcelo a cazut dupa un contact cu un adversar, reluarile aratand ca fusese lovit peste picior. Arbitrul Gamez Ayza era insa foarte aproape de faza si a lasat jocul sa continue.