Două din două cu Xavi! Barcelona a câștigat pe terenul lui Villarreal

Barcelona Villarreal Spania Memphis Depay
Data publicarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 00:03
Data actualizarii: Duminica 28 Noiembrie 2021, 00:06

Barcelona a câștigat cu 3-1 meciul cu Villarreal din La Liga, primul în deplasare sub comanda lui Xavi.

Catalanii au ”tremurat” pe Estadio de la Ceramica. Frenkie de Jong a deschis scorul pentru catalani la începutul reprizei secunde.

Villarreal a restabilit egalitatea în minutul 76 prin Chukwueze, iar spre finalul meciului, catalanii au lovit de două ori. Memphis Depay a dus scorul la 2-1 în minutul 88.

Philippe Coutinho a închis tabela în minutul 90+4, după ce a transformat un penalty pe care tot el l-a obținut, și Villarreal - Barcelona s-a încheiat 1-3.

După acest rezultat, Barcelona a urcat pe locul șapte, cu 23 de puncte, la un punct distanță de Betis.

Barcelona are deja trei meciuri cu Xavi pe banca tehnică (două victorii și un rezultat de egalitate).