Continua BOMBARDAMENTUL Realului! Dubla Ronaldo. Madridul pleaca la Mondialul Cluburilor! VIDEO Almeria 1-4 Real Madrid

Cristiano Ronaldo Real Madrid Spania
Data publicarii: Sambata 13 Decembrie 2014, 00:33
Data actualizarii: Sambata 13 Decembrie 2014, 00:34

Real a avut o deplasare complicata pe terenul echipei care e pe 19 in Spania!

S-a terminat 4-1! Golurile care au decis meciul au venit insa abia in ultimele 10 minute. Ronaldo le-a marcat. Supercampioana din Primera a avut doar un agans de un gol pana in minutul 81! Putea sa-l piarda cu jumatate de ora inainte de finalul partidei, and Verza a ratat un penalty!

Real ramane pe primul loc in Primera indiferent de celelalte rezultate ale etapei. Barca se poate apropia la doua puncte daca o bate sambata pe Getafe, echipa lui Contra.

Madridul se muta in Maroc pentru o saptamana. Are meciuri la Campionatul Mondial al Cluburilor, pe care Ancelotti nici nu se gandeste sa-l rateze. Vrea neaparat trofeul! Pentru a reusi, Real trebuie sa treaca mai intai in semifinale de castigatoarea dintre Cruz Azul si Western Sydney Wanderers. Meciul se joaca marti la 21:30!