Autorul celui mai tare autogol al anului si-a spalat toate pacatele cu un gol extraterestru in minutul 90! GOLUL ETAPEI

Spania
Data publicarii: Duminica 27 Noiembrie 2011, 19:09
Data actualizarii: Duminica 27 Noiembrie 2011, 19:09

Tontogolul lui Banel Nicolita din meciul cu Real Madrid ar putea trece neobservat. In Spania exista un jucator care le scapa in poarta mai ceva decat celebrul Carlos.

Inigo Martinez este numele celui mai ghinionist fotbalist din acest sezon. Are doar 20 de ani si joaca din acest an la Real Sociedad. A pornit de la echipa mica insa nu a avut un debut fericit si la nationala.

In 2011 a prins 4 meciuri la nationala U21 a Spaniei, unde a inscris un autogol de senzatie, lasandu-l masca pe portarul De Gea.

O luna mai tarziu, in octombrie, a inscris o minune de gol impotriva celor de la Athletic Bilbao insa Sociedad a pierdut in final cu 1-2.

IÑIGO MARTINEZ - Goal more 50 meters ! de igoalsoccer

Martinez si-a spalat toate pacatele duminica, impotriva lui Real Betis. A inscris unul dintre cele mai frumoase goluri ale etapei, in minutul, iar echipa sa a castigat cu 3-2.