Ce nebunie! Ronaldo a imitat gestul lui Messi, apoi a fost eliminat si l-a impins pe arbitru! Ce suspendare risca

Cristiano Ronaldo Barcelona Real Madrid Spania
Data publicarii: Luni 14 August 2017, 09:28
Data actualizarii: Luni 14 August 2017, 09:29

Real Madrid a redus Camp Nou la tacere, dupa ce s-a impus cu 3-1 in prima mansa a Supercupei Spaniei.

Campioana Spaniei si a Europei s-a impus in infernul de pe Camp Nou, prin autogolul lui Pique si reusitele lui Ronaldo si Asensio, din minutele 80 si 90. Pentru catalani a marcat Messi din penalty, in minutul 77.

Rezerva la acest meci, Cristiano Ronaldo a intrat si a reusit sa marcheze pe terenul marii rivale. Imediat dupa reusita, Ronaldo le-a aratat fanilor tricoul sau, la fel cum a facut Messi in primavara, cand a marcat pe Bernabeu.

Nu a fost insa o seara perfecta pentru Ronaldo. Portughezul a simulat si a primit al doilea galben, dupa care l-a impins pe arbitru. Marca scrie ca pentru un asemenea gest poate primi intre 4 si 12 etape de suspendare, insa jucatorul Realului nu este recidivist, asa ca are sanse mari sa scape cu minimum.

Ronaldo ar rata astfel debutul din La Liga, cu partidele impotriva lui Deportivo, Valencia, Levante si Real Sociedad.