Ce i-a spus Ronaldo lui Messi pe tunel, la Barca 1-3 Real. Cristiano a dat un gol fabulos si a luat rosu apoi

Spania
Data publicarii: Miercuri 16 August 2017, 13:15
Data actualizarii: Miercuri 16 August 2017, 13:23

Steaua - Sporting, miercuri, 21:45, la ProTV!

Cristiano Ronaldo si Messi au probabil cea mai cunoscuta rivalitate din sport, in ultimii 10 ani. Cei doi si-au impartit trofeele inca de pe vremea cand Ronaldo era la Manchester United.

Acestia s-au intalnit pe tunel la pauza meciului dintre Barca si Real, castigat de madrileni cu 3-1. Ronaldo i-a intins mana lui Messi si l-a intrebat, "Salut Leo, ce faci?", iar Messi i-a raspuns si el cordial, "Bine, tu ce faci?".

Messi a inscris din penalty, pentru 1-1, insa doar cateva minute mai tarziu Ronaldo a dat un gol genial, direct in vinclu.

Portughezul nu a apucat sa se bucure prea mult, arbitrul dandu-i galben pentru ca si-a dat jos tricoul ca sa sarbatoreasca golul, iar apoi, doua minute mai tarziu, inca un galben pentru simulare.