Ce BOMBA in Spania! Liga investigheaza un posibil blat facut de Barcelona, dupa declaratiile unui jucator

Data publicarii: Joi 11 Iunie 2015, 09:11
Data actualizarii: Joi 11 Iunie 2015, 21:19

Sezonul s-a incheiat pentru Barcelona, dar Liga de fotbal din Spania anunta ca va deschide un dosar in cazul unui meci suspectat pentru blat.

Este vorba despre partida dintre Barcelona si Deportivo La Coruna din ultima etapa a campionatului. Barcelona era deja campioana, iar meciul s-a terminat 2-2, scor care i-a permis lui Deportivo sa ramana inca un sezon in prima Liga.

La pauza meciului dintre cele doua echipe, Canal+ a difuzat o discutie pe care Albert Lopo de la Deportivo a purtat-o cu Xavi de la Barcelona, in care jucatorul catalanilor a fost rugat "s-o lase mai moale in repriza secunda".

Pe baza acestor imagini, dar si pe fondul scorului care a avantajat-o la final pe Deportivo, Liga din Spania anunta ca va investiga acest caz.