Benzema, Bale si Ronaldo au reusit o performanta FANTASTICA! Cristiano are un gol la 84 de minute! Duminica 18:00 Atletico - Real Madrid

Real Madrid Cristiano Ronaldo Spania
Data publicarii: Sambata 01 Martie 2014, 17:25
Data actualizarii: Sambata 01 Martie 2014, 17:19

► Steaua - Dinamo, LIVE din Ghencea! Tot ce nu se vede la televizor: LIVE BLOG Primul D3rby!

Bale, Benzema si Ronaldo au reusit o performanta fabuloasa in acest sezon. Cei trei au marcat impreuna mai multe goluri decat aproape toate echipele din Spania. Doar Barcelona si Atletico Madrid au inscris mai multe goluri decat cei trei adunat.

Mai mult, Ronaldo are un gol la fiecare 84 de minute in acest sezon din La Liga, avand un procentaj excelent inainte de derby-ul cu Atletico.

Echipa lui Simeone poate realiza un adevarat record in acest sezon, acestia necastigand ambele meciuri in campionat in fata lui Real de 63 de ani!

Dintre cei trei super atacanti ai lui Real, Ronaldo sta cel mai bine, cu 22 de goluri, fiind si golgheterul Spaniei, urmat la doar un gol de Diego Costa, insa spaniolul are 2134 de minute, in timp ce Ronaldo are doar 1838 de minute in teren.