Leo Messi Barcelona Spania
Data publicarii: Duminica 24 Februarie 2013, 00:53
Data actualizarii: Duminica 24 Februarie 2013, 13:17

► Red Alert in direct! Duminica la Sport.ro si Voyo.ro: 13:30 Feyenoord – PSV, 15:30 Ajax - Den Haag, 19:00 Standard – Genk

Barcelona a avut emotii maxime cu Sevilla dupa golul lui Botia din minutul 43! Barca a rezolvat meciul in 6 minute, dupa reluare. David Villa (52) si Messi (58) au marcat pentru Barcelona, care ramane lider absolut in Primera Division! Are 16 puncte peste rivala Real si 15 peste Atletico, insa baietii lui Simeone au un meci mai putin disputat.

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

LIVE TEXT

min 58: GOL Barcelona! Pasa in careu pentru Messi, care controleaza perfect si inscrie cu un sut sec din 8 metri!

min 52: GOL Barcelona! Centrare perfecta a lui Dani Alves de pe partea dreapta, David Villa apare in 6 metri si inscrie lejer, cu capul!

min 43: GOL Sevilla! Soc la Barca! Rakitic trimite o centrare din lovitura libera de pe partea dreapta pana pe celalalt flanc, mingea e pasata perfect pentru Botia, care il bate pe Valdes cu o lovitura de cap excelenta!

Echipe de start:

Barcelona: Valdés, Alves, Piqué, Mascherano, Montoya, Song, Thiago, Iniesta, Messi, Alexis, Villa.
Rezerve: Pinto, Xavi, Busquets, Pedro, Bartra, Tello y Jordi Alba.

Sevilla: Beto, Coke, Fazio, Botía, Navarro, Maduro, Medel, Navas, Rakitic, Manu, Babá.
Rezerve: Julián, Negredo, Alberto, Kondogbia, Reyes, Cala, Hervás.