Barca va juca in sferturi cu Real: Osasuna 1-2 Barcelona! Accidentarea lui Fontas si pasa de geniu a lui Messi! VIDEO

Spania
Data publicarii: Vineri 13 Ianuarie 2012, 00:55
Data actualizarii: Vineri 13 Ianuarie 2012, 01:05

Barcelona a trecut cu 2-1 de Osasuna, dupa ce a castigat cu 4-0 in meciul tur. Guardiola este fericit: va avea sansa sa-l vada fata in fata pe Mourinho. Real - Barca din sferturile Cupei Spaniei se va juca pe 18 ianuarie.

LIVETEXT
Mib 71: Gooool! Messi ii da o super pasa lui Sergio care inscrie pentru Barcelona. VIDEO
Min 58:
Messi a intrat in locul lui Sanchez.
Min 49: GOOOOL! Alexis Sanchez inscrie pentru Barcelona dupa o centrare perfecta a lui Adriano VIDEO

Min 41: Lekic inscrie pentru Osasuna cu un sut puternic din marginea careului. VIDEO
Min 39:
Mingea loveste doi jucatori ai Barcelonei si ajunge la Pique care nu mai reuseste sa faca nimic. Portarul Osasunei retine.
Min 37:
Ocazie mare pentru Osasuna.Lekic suteaza superb insa mingea trece pe langa poarta.
Min 21:
Thiago este prins in offside.
Min 15:
Se joaca pe o ceata densa. Osasuna ataca iar Abidal pierde mingea in careu. Ocazie uriasa pentru gazde.
Min 14:
Abidal intra in teren in locul lui Fontas.
Min 11:
Fontas s-a accidentat la genunchi si a parasit terenul. VIDEO

UPDATE 22:30
Primul 11 Barcelona:
Pinto; Montoya, Piquém Fontàs, Adriano; Mascherano, Thiago, Sergio Roberto; Pedro, Alexis si Cuenca
Cea mai tare banca de rezerve: Valdes, Abidal, Puyol, Busquets, Xavi, Cesc & Messi.

Primul 11 Osasuna:
Asier Riesgo, Marc Bertran, Miguel Flano, Lolo, Satrustegui, Cejudo, Punal, Raoul Loe, Calleja, Roberto Torres si Lekic

Update 21:15
S-au stabilit si orele la care se vor juca cele doua EL Clasico din sferturi (daca Barca trece de Osasuna. In tur a fost 4-0 pentru catalani!)
Miercuri, 18 ianuarie, la ora 23:00 Real - Barcelona
Miercuri, 25 ianuarie, la ora 23:00 Barcelona - Real

Update 21:10
Marca vorbeste despre o amanare a meciului, din cauza terenului execrabil, dar si a conditiilor meteo nefavorabile.

Update18:33
Osasuna ii asteapte pe oamenii lui Guardiola cu un gazon ORIBIL!
Stadionul Reyno de Navarra, din Pamplona are 19.000 de locuri si un teren ingrozitor. Asa arata cu doar cateva ore inainte de meci. Cu iarba din loc in loc!

Barcelona n-are mila de Osasuna. Messi nu oboseste niciodata. E titular si diseara, scrie sport.es, dupa ce in tur Osasuna a luat 4 de la Barca. Pep nu vrea sa riste nimic. Vrea sa fie sigur ca se bate cu Mourinho in Cupa. Realul s-a calificat in sferturi dupa 4-2, la general, cu Malaga.