Aproape SALVATORE :) Faza pe care ai ratat-o in weekend: Sirigu a aparat DOUA penalty-uri in UN MINUT. VIDEO
![Aproape SALVATORE :) Faza pe care ai ratat-o in weekend: Sirigu a aparat DOUA penalty-uri in UN MINUT. VIDEO Salvatore Sirigu Atletico Madrid Osasuna PSG Spania](https://res.sport.ro/assets/sport/2017/04/17/image_galleries/640285/aproape-salvatore-faza-pe-care-ai-ratat-o-in-weekend-sirigu-a-aparat-doua-penalty-uri-in-un-minut-video_size6.png)
Marti, 18 aprilie, la ProTV: Real Madrid - Bayern Munchen, returul sferturilor de finala ale UCL
Rezumatele meciurilor se vad in fiecare seara de UCL la Sport.ro, de la 23:50
Salvatore Sirigu, portarul italian imprumutat de PSG la Osasuna, in La Liga, a reusit o performanta destul de rara. Acesta a aparat doua penalty-uri intr-un singur minut, in meciul cu Atletico. Din nefericire pentru el, scorul era deja 3-0 pentru madrileni.
Imprumutat de PSG dupa ce a devenit rezerva lui Trapp, Sirigu a ajuns mai intai la Sevilla, dar nici acolo nu a reusit sa joace prea mult (3 meciuri). Pentru a fi titular, goalkeeperul a acceptat provocarea facuta de Osasuna Pamplona, formatie aflata pe ultimul loc din Spania.
In meciul cu Atletico, din weekend, Sirigu s-a remarcat dupa ce a aparat doua lovituri de la 11 metri. Totusi, acest lucru s-a intamplat la 3-0 pentru madrilenii lui Cholo Simeone.
Sirigu a aparat loviturile de la 11 metri ale lui Carrasco si Partey.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News