VIDEO! Barca e la 10 puncte de Real, Messi la golul 27: Valencia 0-1 Barcelona! Vezi ce RECORD a mai batut trupa lui Pep

Barcelona Valencia Spania
Data publicarii: Miercuri 02 Martie 2011, 23:49
Data actualizarii: Joi 03 Martie 2011, 00:56

PREMIERA IN ROMANIA!! LIVESCORE DIN 165 DE CAMPIONATE PE MOBILUL TAU - M.SPORT.RO!

Barcelona e de neoprit in Spania. A ajuns la 10 puncte in fata Realului si a mai batut un record dupa victoria cu Valencia: are 20 de meciuri consecutive fara infrangere in deplasare in campionat.

Villa s-a intors pe stadionul care l-a lansat, Mestalla, insa tot Messi a fost omul cu golul pentru Barcelona. Starul argentinian a ajuns la cota 27 in campionat cu golul sau din minutul 77.

Echipele de start:
Barcelona: Pinto, Alves, Piqué, Abidal, Adriano; Xavi, Mascherano, Busquets; Iniesta, Messi, Villa

Valencia: Guaita; Ricardo Costa, Dealbert, Stankevicius, Jordi Alba; Tino Costa, Banega; Joaquín, Mathieu; Mata, Pablo

FAZELE MECIULUI:

Min 10. Messi a ratat din toate pozitiile in prima repriza. A scapat in careu si a reluat TREI ori la rand in portarul Valenciei! In cele din urma, fundasii au resusit sa respinga! Click aici pentru VIDEO!

Min 15. Tot Messi a mai ratat odata singur cu portarul advers! Click aici pentru VIDEO!

Min 20: Valencia a marcat, dar golul a fost anulat. Alba a scapat singur si a inscris, insa arbitrul a aratat offside! Click aici pentru VIDEO.

Min 40: Prima repriza s-a incheiat cu ratarea lui Villa din minutul 40, cand sutul sau din careu a fost respins de portarul Guaita!

Min 77: VALENCIA 0-1 BARCELONA! Barcelona a deschis scorul in minutul 77, prin Messi, care a tras la coltul scurt din 11 metri. Messi a ajuns la golul cu numarul 27 in acest sezon. Click aici pentru VIDEO!