Barca 2-1 Sociedad! ORIBIL: O intrare cu talpa ii TAIE piciorul lui Busquets! Messi a facut cel mai slab meci al sezonului! Rezultat: Un gol si o pasa de gol!

Spania
Data publicarii: Duminica 05 Februarie 2012, 00:50
Data actualizarii: Duminica 05 Februarie 2012, 01:17

Getafe 0-1 Real Madrid; Barcelona 2-1 Real Sociedad! Real isi pastreaza avantajul de 7 puncte in clasament!

FINAL! Barcelona castiga chinuit un meci in care Messi a ratat 4 ocazii IMENSE de gol. Busquets a suferit o accidentare oribila iar Puyol nu mai face fata! Griezmann l-a hartuit tot meciul. Concluzia: Barcelona 2-1, Real 1-0, avantaj Real!

'94 Dani Alves are prima interventie buna in aparare in minutul 93. Barcelona traieste periculos! Mai sunt 25 de secunde si se da fault la mijlocul terenului. Totul pare sa se fi terminat.

'90 Se joaca tare, pe contre!  Barcelona tremura in final de meci! Messi nu mai conteaza... mai e putin...
Antrenorul lui Sociedad protesteaza la adresa arbitrului pentru trageri de timp dupa care il bufneste rasul :))

... Llorente

'85 WOW!!! Busquets se alege cu o GAURA in picior dupa o intrare cu talpa a unui adversar! Este scos de urgenta de pe teren! < Busquets > Pique

'80 Ce nebunie: Dani Alves joaca atacant, Messi rateaza singur cu portarul, Griezmann ii da cap in cap pe Mascherano si Busquets!

< Pardo > Llorente

'75 Ce trist, Pep a betonat defensiva :(

< dos Santos > Busquets < Puyol > Abidal

'73 GOOOOOOOOOOOOOL Sociedad!!! Vela marcheaza la nici un minut dupa Messi!!! Dani Alves probabil inca mai sarbatorea golul.

'72 GOOOOOOOOOOOOOL Barcelona!!!! Messi marcheaza dupa o pasa geniala a lui Dani Alves!!!

'70 Ce ghinion! Tello ma da o 'boaba' dar mingea il loveste pe Dani Alves, aflat pe linia portii (da, e fundas dreapta) si se da offside!

'65 Este clar: Messi nu are goluri in bocanc!!! Scapa singur cu portarul, il dribleaza dar trage in blocajul unui fundas!!!

'60 Inca un penalty refuzat Barcelonei! Arbitrul ar trebui sa se uite in regulament: alunecarile facute cu mainile in pozitii anormale, in special ridicate, reprezinta motiv de PENALTY!!!
Acelasi lucru s-a intamplat si in prima repriza, arbitrul nesanctionand hentul evident

< Ifran > Vela

'55 Ce faza! Valdes salveaza Barcelona dupa ce prinde mingea intre picioare dupa ce Griezmann a scapat singur cu el. Si cu Puyol la 2 metri in spate... Se cam joaca la poarta Barcei.

'50 Uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!! Dani Alves trimite cu varful cel mai periculos sut slab, ce se scurge usor-usor pe langa poarta!

'46 A inceput a doua repriza, Sociedad are iar o ocazie in primele secunde!

-----------------------------------------------------

PAUZA! Barcelona a atacat. Tello a inscris. Cine e Tello? Messi a ratat. Dar a pasat. Real mai are 7 puncte in fata. Urmeaza a doua repriza.

'45 Messi ii sparge fata unui jucator din zid, din lovitura libera, de la 30 de metri! Dani Alves trage aproape paralel cu poarta, din 7 metri lateral dreapta.

'40 Plictisitor jocul Barcei. Nicio faza frumoasa in ultimele 10 minute... mai asteptam :(

'35 vremea in Barcelona: joc la 30 de metri de poarta, fara precipitatii in zona portilor si  ... pentru Martinez

'30 Barcelona se distreaza, Sociedad asteapta sa-i dea perversa pe contraatac. Messi deseneaza frumos, dos Santos trage periculos!
Barca conduce dupa un gol al lui Tello, la primul meci ca titular

'25 FA-BRE CE Ratareee! Cesc trimite peste din pozitie ideala, dupa o pasa a lui Messi!

'20 Thiago vine ca la lapte gros, din spatele tuturor, si trage la poarta! Portarul abia o prinde dar scorul ramane 1-0.

'15 Unu, doi..... trei..... Messi este blocat intr-un final! Barca ataca in 5, Sociedad se apara in 8! Avantaj Sociedad.

'10 GOOOOOOOL Barcelona! Tello baga motoreta pe langa Martinez si ajunge primul la minge!
Pasa de gol (absolut geniala) i-a apartinut lui Messi

'5 INCREDIBIL: Messi rateaza singur cu portarul, din 8 metri, iar apoi jucatorii lui Sociedad scapa pe contraatac iar Valdes abia reuseste sa scoata mingea in corner!!!

'secunda 10: Valdes apara primul sut pe poarta!

Echipa lui Guardiola este la 10 puncte de Real, dupa ce madrilenii au castigat in aceasta seara, 1-0, la Getafe.