Getafe 0-1 Real! Mourinho a jucat cum a promis: "Sa nu va prind cu tiki-taka!" Sergio Ramos a adus primavara la Madrid: VIDEO

Spania
Data publicarii: Sambata 04 Februarie 2012, 22:48
Data actualizarii: Sambata 04 Februarie 2012, 22:55

Real Madrid a castigat cu 1-0 la Getafe. Vezi programul Realului si al Barcelonei pana la El Clasico din aprilie

93' Final de meci

92' Lovitura libera pentru Getafe, de la 30 de m de poarta. Mourinho e in picioare, Ramos trimite in corner

90' De la margine se arata 3 minute

88' Iese Ozil, intra Granero

87' Masilela vede si el galben

82' Arizmendi il faulteaza dur pe Pepe si vede galben

78' Scoate incredibil Moya sutul lui Higuain!

72' Iese Benzema, intra Higuain

65' Iese Casquero, intra Lacen

63' Iese Kaka, intra Callejon

62' Pasa EXCELENTA a lui Ozil, mingea ajunge la Benzema, singur cu Moya trage direct in portar din 7 m de poarta

59' Ronaldo trage cu stangul din afara careului, respinge cu greu Moya!

58' Schimbare la Getafe: iese Rios, intra Gavilan

56' Getafe a iesit mai agresiva de la vestiar, dar nu ajunge sa ii puna probleme serioase lui Casillas. Nici la poarta lui Moya nu e foarte agitatie

51' Doar vantul iese in evidenta pana acum.

46' A inceput repriza secunda! Nicio schimbare la cele doua echipe

45' Final de prima repriza!

41' Voleu din prima al lui Cristiano, mingea trece pe langa poarta

36' Miku vede si el galben pentru o intrare la Coentrao

35' Casquero protesteaza - il acuza pe Xabi ca a atins mingea - arbitrul ii da galben. Reluarile arata ca Xabi atinge foarte putin balonul si dupa vantul o muta din loc

34' Lovitura libera din marginea careului executata de CR7. Vantul ia mingea si o muta din loc :))

33' Diaz il faulteaza si el pe Ronaldo si vede galben

28' Rodriguez vede galben pentru un fault la Ronaldo

*** Vantul bate cu putere pe stadionul lui Getafe. Tine cu gazdele, sufla impotriva lui CR7 si co.

27' Kaka trimite din 12 m peste poarta!

23' Benzema si-a schimbat si el numele in Benzema-Ofsaid! :) Ataca echipa lui Mourinho, care vrea sa plece cu 3 puncte de pe terenul pe care Barca a fost batuta cu 1-0

19' Sergio Ramos inscrie cu capul din centrarea lui Ozil! VIDEO AICI! Moya nu putea sa o scoata nici daca mai avea un ajutor in poarta!

14' Ronaldo cade in careu, arbitriul nu arata nimic. Nici la faultul de mai devreme evident la Ozil centralul n-a avut nicio reactie.

*** Cristiano Ronaldo implineste maine 27 de ani. E nascut in aceeasi zi cu Hagi, care face maine 47 de ani! :)

11' CR7 ramane singur cu portarul, dar este semnalizat in ofsaid

10' CR7 trimite slab cu capul, dar face semn ca a fost tinut. Moya trimite in corner, Kaka nu reuseste sa inscrie

9' Realul construieste incet si sigur, in ultimele minute actiunea se desfasoara in jumatatea de teren a gazdelor

3' Barrada trimite dintr-o pozitie excelenta putin peste poarta lui Casillas!

***Oamenii sunt imbracati foarte gros in tribune. Sunt 3 grade, dar spaniolii nu sunt obisnuiti cu temperaturile scazute

1' A inceput meciul

20:20 Primul 11 al Realului:
 Casillas; Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao; Xabi, Lass; Cristiano Ronaldo, Kaká, Özil; y Benzema

Primul 11 Getafe
Moyá, Valera, Cata, Miguel Torres, Masilela; Casquero, Juan Rodríguez; Pedro Ríos, Barrada, Diego Castro y Miku

14:30 Ozil a anuntat optimist: "Nu am pierdut niciodata niciun meci cand am fost pe teren si eu, si Kaka". Cu ei doi titulari, Real a inregistrat 8 victorii si 3 remize si a inscris de 39 de ori!

Barcelona a pierdut cu 0-1 la Getafe si Mourinho se teme ca ai lui sa nu o comita ca Messi si compania. A pregatit o echipa ofensiva pentru diseara, cu Ozil, CR7, Higuain si Kaka in atac. Xabi si Lass joaca la inchidere si in aparare Arbeloa, Pepe, Ramos si Coentrao trebuie sa formeze un ZID in fata lui Casillas.

Real e la 7 puncte in fata Barcelonei dupa 20 de etape.