Moment INCREDIBIL la semifinala campionatului de rugby! Au fost chemati jucatori din tribune dupa ce au DISPARUT vizele medicale

Rugby Rugby
Data publicarii: Sambata 06 Septembrie 2014, 20:29
Data actualizarii: Sambata 06 Septembrie 2014, 20:56

Semifinala de Super Liga dintre Rugby Club Timisoara si Farul a fost amanata pentru 30 de minute!

UPDATE 20:56 Cei de la Crima Organizata au fost chemati sa faca investigatii

UPDATE 20:31 S-a fluierat startul meciului!

UPDATE 20:28 Partida inca nu a inceput. Primarul Timisoarei a coborat de la oficiala si a mers alaturi de arbitri la vestiare!
________________________________________________________________________________________
6 dintre jucatorii Timisoarei n-au avut vize medicale in carnete, asa ca antrenorii au fost nevoiti sa apeleze la jucatori din tribune! "Pur si simplu, foile cu vize au disparut", s-au plans sefii clubului. Jucatorii carora le lipsesc stampilele sunt Eugen Capatana, Jack Umaga, Paula Kinikinilau, Valentin Calafeteanu, Catalin Fercu si Fonovai Tangimana!

Programata initial pentru ora 20:00, lovitura de start a meciului a fost decalata cu 30 de minute cu scotul de a le permite gazdelor sa completeze lista de 23 de jucatori.