Muntenegru 1-2 Polonia, Armenia 2-0 Kazahstan, Anglia 2-0 Lituania, Azerbaijan 1-4 Germania. TOATE REZULTATELE si marcatorii

Muntenegru 1-2 Polonia

Min 82 - GOL Polonia. Lukasz Piszczek, jucatorul Borussiei Dortmund, ii readuce pe oaspeti in avantaj

Min 62 - GOL Muntenegru. Mugosa egaleaza, dupa ce polonezii s-au jucat cu ocaziile

Min 39 - GOL Polonia. Lewandowski deschide scorul cu un sut din lovitura libera, de la 18 metri

Irlanda de Nord 3-0 Norvegia

Min 33 - GOL Irlanda de Nord. Washington face 2-0 pentru gazde

Min 2 - GOL Irlanda de Nord. Ward deschide scorul la Belfast

Scotia 1-0 Slovenia

Min 88 - GOL Scotia. Chris Martin deschide scorul cu doua minute inaintea finalului

Romania a picat un loc in grupa dupa meciul Armenia 2-0 Kazahstan

In urma rezultatului de la Armenia - Kazahstan, Armenia a urcat provizoriu in clasament peste Romania.

Min 81 - GOL Germania. Andre Schurrle face dubla

Min 45 - GOL Germania. Mario Gomez puncteaza si el in chiar ultimul minut al primei reprize

Min 36 - GOL Germania. Muller isi readuce echipa in avantaj

Min 31 - GOL Azerbaijan. Nazarov egaleaza din pasa lui Ismayilov

Min 19 - GOL Germania. Andre Schurrle deschide scorul in favoarea oaspetilor

Anglia 2-0 Lituania

Min 65 - GOL Anglia. Jamie Vardy inscrie cu o executie simpla din interiorul careului, dupa ce a fost lansat excelent pe un culoar liber

Min 21 - GOL Anglia. Jermaine Defoe, veteranul din atacul Angliei, deschide scorul pe Wembley

Min 75 - GOL Armenia. Ozbiliz face 2-0

Min 73 - GOL Armenia. Mkhitaryan deschide scorul. Kazahstan joaca in 10 oameni din minutul 64, dupa eliminarea lui Maliy

17:00 26 Mar

Meciurile zilei de duminica (Grupele C, E, F)

Portugalia 3-0 Ungaria

Min 65 - GOOOL Ronaldo. Cristiano face dubla cu un sut superb din lovitura libera, care l-a pacalit pe Gulacsi

Min 36 - GOOOL Portugalia. Ronaldo inscrie si el, iar fanii de la Lisabona sunt in extaz. Ronaldo a sutat cu stangul din afara careului

Min 32 - GOOOL Portugalia. Andre Silva deschide scorul cu o reluare din 5 metri, cu poarta goala, dupa o centrare de pe stanga a lui Guerreiro

Belgia 1-1 Grecia

Min 89 - GOOOL Belgia. Lukaku egaleaza in penultimul minut al timpului regulamentar

Min 46 - GOOOL Grecia. Oaspetii deschid scorul prin Mitroglou

Luxemburg 1-3 Franta

Min 77 - GOOOL Franta. Giroud face dubla

Min 37 - GOOOL Franta. Griezmann isi readuce echipa in avantaj tot din penalty

Min 34 - GOOOL Luxemburg. Surpriza: gazdele egaleaza prin Joachim. Atacantul lui Lierse a punctat din penalty

Min 28 - GOOOL Franta. Olivier Giroud deschide scorul

Bulgaria 2-0 Olanda

Min 20 - GOOOL Bulgaria. Gluma se ingroasa pentru olandezi, care sunt condusi cu 2-0. Dubla a lui Delev

6. Andorra 0p

Cu Feroe nu e de gluma :) Sanse mari sa o egaleze pe Ungaria in clasament in aceasta seara, cu o victorie in Andorra, plus o victorie a portughezilor in fata maghiarilor.
Portugalia - Ungaria e reeditarea super meciului de la Euro. Cele doua nationale au remizat in ultimul meci din grupa, 3-3, partida in urma careia ambele echipe s-au calificat mai departe, Ungaria de pe primul loc si Portugalia de pe locul 3.

Min 75 - GOOOL Austria. Sabitzer deschide scorul la Viena

AUSTRIA: Lindner - Dragovic, Prodl, Hinteregger - Lazaro, Junuzovic, Ilsanker, Alaba - Sabitzer, Arnautovic - Burgstaller

MOLDOVA: Namasco - Golovatenco, Posmac, Epureanu, Bolohan - Dedov, Cebotaru, Gatcan, Antonjuk - Ginsari, Bugaev

Croatia 1-0 Ucraina

Min 38 - GOOOL Kalinic. Atacantul Fiorentinei deschide scorul in favoarea Croatiei

CROATIA: Subasic - Jedvaj, Mitrovic, Vida, Pivaris - Modric, Badelj - Brozovic, Rakitic, Mandzukic - Kalinic

UCRAINA: Pyatov - Butkov, Ordets, Kucher, Matviyenko - Rotan, Stepanenko - Yarmolenko, Kovalenko, Konoplyanka - Kravets

Irlanda 0-0 Tara Galilor

IRLANDA: Randolph - Coleman, Keogh, O'Shea, Ward - McCarthy - Walters, Whelan, Hendrick, McClean - Long

TARA GALILOR: Hennessey - Gunter, Chester, Williams, Davies, Taylor - Ledley, Ramsey, Allen - Bale, Kanu

Italia 2-0 Albania

Min 79 - GOOOL Italia. Immobile inscrie si el

Min 12 - GOOOL De Rossi, din penalty

ITALIA: Buffon - Zappacosta, Barzagli, Bonucci, De Sciglio - De Rossi, Verratti - Candreva, Immobile, Belotti, Insigne

ALBANIA: Strakosha - Hysaj, Veseli, Ajeti, Agolli - Basha, Kukeli, Memushaj - Lila, Cikalleshi, Roshi

Kosovo 1-2 Islanda

Min 52 - GOOOL Kosovo. Nuhiu reduce din diferenta

Min 35 - GOOOL Islanda. Sigurdsson majoreaza diferenta in favoarea islandezilor

Min 25 - GOOOL Sigurðarson. Islanda deschide scorul

KOSOVO: Ujkani - Perdedaj, Rrahmani, Pnishi, Kololli - Shala, Kryeziu - Rashica, Berisha, Berisha - Nuhiu

ISLANDA: Halldorsson - Saevarsson, Arnason, Sigurdsson, Skulason - Traustason, Gunnarsson, Sigurdsson, Hallfredsson - Sigurdarson, Kjartansson

Liechtenstein 0-3 Macedonia

Min 73 - GOOOL. Scorul ia proportii, Nestorovski face dubla

Min 68 - GOOOL Macedonia. Nestorovski majoreaza diferenta din pasa lui Pandev

Min 43 - GOOOL Nikolov. Fostul atacant al Viitorului, acum la Vardar, deschide scorul pentru Macedonia

LIECHTENSTEIN: Jehle - Rechsteine, Gubser, Malin, Goppel - Burgmeier, Buchel, Salanovic - Hasler, Frick, Buchel

MACEDONIA: Dimitrevski - Ristovski, Velkoski, Sikov, Ristevski - Trickovski, Nikolov, Spirovski, Ibraimi - Pandev, Nestorovski

Spania 4-1 Israel

Min 88 - GOOOL Spania. Isco inchide tabela

Min 76 - GOOOL Israel. Rafaelov reduce din diferenta

Min 51 - GOOOL Spania. Inscrie si Diego Costa

Min 45+1 -  GOOOL Spania. Vitolo majoreaza diferenta

Min 13 - GOOOL Silva. Spania deschide scorul

SPANIA: de Gea - Carvajal, Ramos, Pique, Alba - Busquets, Iniesta - Vitolo, Alcantara, Silva - Costa

ISRAEL: Marciano - Dasa, Tzedek, Tibi, Gershon - Cohen, Natcho - Ben Haim, Einbinder, Rafaelov - Zahavi
19:13 24 Mar
Georgia 1-3 Serbia (Katcharava '6 / Tadic '45, Mitrovic '64, Gacinovic '86)

GEORGIA: Loria - Kakabadze, Kashia, Kvirkvelia, Navalovski - Qazaishvili, Gvilia, Kvekveskiri, Kankava, Ananidze - Katcharava

SERBIA: Stojkovic - Ivanovic, Maksimovic, Kolarov - Rukavina, Milivojevic, Matic, Obradovic - Kostic, Tadic, Mitrovic

Turcia 2-0 Finlanda (Tosun 9, 13)

TURCIA: Babacan - Gonul, Toprak, Topa, Koybasi - Inan, Turan - Sen, Malli, Sahan - Tosun

FINLANDA: Hradecky - Arkivuo, Arajuuri, Moisander, Uronen - Lod, Mattila, Ring, Hetemaj - Phohjanpalo, Pukki
17:10 24 Mar
Azi incep meciurile din preliminariile Campionatului Mondial din 2018 din Rusia. Cel mai tare meci al zilei este Spania - Israel, cele doua echipa fiind in fruntea clasamentului grupei G, alaturi de Italia. Romania joaca si ea insa duminica, acasa, cu Danemarca.