13 concluzii dupa Romania - Irlanda de Nord. Cine trebuia sa schimbe tricoul la pauza si secretul golului lui Papp

Opinii
Data publicarii: Vineri 14 Noiembrie 2014, 22:58
Data actualizarii: Sambata 15 Noiembrie 2014, 00:40

Avem o grupa imposibila, dar suntem prea buni pentru ea

Inainte de meci, Rat a primit o cașchetă omagiala pentru cele 100 de meciuri la nationala.

Cel putin un pas inainte am facut pe banca tehnica a nationalei: de la trening la costum.

Start fulminant in comentariul TVR: ”NU trebuie sa ne asteptam la un meci spectaculos”. Alte doua puncte de rating au mutat imediat la Vocea Romaniei. Au urmat trei ocazii in 15 minute.

Fundasul Chiriches e in continuare mai bun ca atacant si mai bun ca atacantii nostri

Pana la pauza, Piturca l-ar fi schimbat de doua ori pe Sanmartean. Nu s-a aparat deloc bine.

La pauza ar fi fost decent ca Torje, Stancu sau Tanase sa faca schimb de tricouri. Cu Sanmartean. E jenant ca intotdeauna sa fie remarcat la noi numarul 17!

In minutul 60, Argseala a fost vazut la Aeroportul Otopeni. Cel mai probabil zbura spre Nyon pentru a depune memoriu in urma accidentarii lui Tanase! In minutul 62, la penalty-ul refuzat lui Sanmartean, deja striga ”Macel! Macel”

In minutul 70, la 1-0 pentru Feroe in Grecia, devenise clar: avem o grupa imposibila de vreme ce pe primul loc e o nationala cu jucatori de liga a doua si a treia, iar Feroe se implica la calificare!

Comentatorii nord-irlandezi au fost auziti pronuntand perfect porecla selectionerului nostru: Daddy Chicken!

La golul lui Papp am realizat ce ne-a lipsit pana atunci si de ce nu dadusem gol: fix in acel moment au inceput sa se bata romanii intre ei in tribune.

Si la golul al doilea in Arabia Saudita s-a remarcat ceva: Sanmartean iar s-a aparat prost inainte sa-i centreze mingea pe cap lui Papp

Sa luam biletele pentru Franta de-acum, ca sunt mai ieftine. Practic ne-am calificat

Cea mai mare problema de lot era fundasul dreapta. Solutia de criza a marcat ambele goluri.