Romania lui Hagi, Coman si Ciobanu bate tot! Victorie in fata Bulgariei: 2-1! Duminica jucam cu Serbia U16!

Romania U16 Ianis Hagi Nationala
Data publicarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 18:45
Data actualizarii: Vineri 18 Aprilie 2014, 18:52

► In numele lui PIRLO! Benfica – Juventus, joi 22:00, in direct Sport.ro si Voyo.ro!

National U16 a Romaniei a invins astazi Bulgaria, scor 2-1, in al doilea meci de la turneul de dezvoltare UEFA, care se desfasoara zilele acestea in apropiere de Belgrad.

Dupa ce bulgarii au deschis scorul in minutul 12, juniorii romani au intors rezultatul cu doua goluri marcate intr-un interval de doua minute, prin Grecu '76 si Coman '78.

Selectionerul Florin Raducioiu a folosit urmatoarea echipa: Durbozoanca - Capusa (Motreanu '70), Gisa, V. Ghita, Kilyen - I. Tanase, M. Rares (Oaida '41), Ianis Hagi (Velcota '60) - A. Ciobanu, Fl. Coman, I. Grecu.

Duminica, de la ora 13:00, selectionata U16 joaca ultimul meci de la acest turneu in fata tarii gazda, Serbia.
In primul meci, Romania a invins, joi, cu scorul de 4-2, reprezentativa Cehiei.