PROBLEME mari pentru Steaua! A fost la nationala, a jucat cu Irlanda, insa e OUT! Pierdere importanta pentru Galca:

Data publicarii: Sambata 15 Noiembrie 2014, 18:11
Data actualizarii: Sambata 15 Noiembrie 2014, 18:25

Cristi Tanase s-a accidentat si va lipsi o perioada din programul de pregatire al Stelei.

Rusescu, Iancu si Tanase sunt numele pe care Galca nu se poate baza. Daca in cazul lui Rusescu vorbim despre recuperare dupa o operatie, iar Iancu acuza probleme mai vechi, ultimul pe lista e Tanase.

Mijlocasul Stelei a cerut schimbare inca din minutul 58, cand s-a accidentat. Teste medicale amanuntite vor avea loc, insa e clar ca el nu va juca in meciul cu Danemarca, programat marti la PROTV, de la ora 20:30.

Site-ul FRF anunta ca si Stancu este indisponibil pentru partida cu nordicii, de marti, pentru ca a suferit o ruptura musculara in momentul in care s-a intins dupa o minge pe care voia sa o impinga in poarta la partida cu Irlanda de Nord.

Stancu si Tanase au inceput titulari meciul cu britanicii; primul a iesit la pauza, cand i-a cedat locul lui Keseru, iar al doilea a mai rezistat 13 minute din repriza secunda, pana cand a fost inlocuit de Maxim.