Piturca: "Dau nota 10 echipei! Am jucat asa cum am vrut!" Mutarile MONDIALE de la pauza! Cum a obtinut prima victorie din calificari:

Victor Piturca Echipa Nationala Estonia Nationala
Data publicarii: Vineri 07 Septembrie 2012, 23:53
Data actualizarii: Vineri 07 Septembrie 2012, 23:54

Estonia 0-2 Romania / Victor Piturca se declara pe deplin satisfacut de primul meci din calificarile la Cupa Mondiala si asteapta un premiu din partea suporterilor. Vrea un stadion plin la meciul cu Andorra.

"As acorda nota 10 plus echipei pentru evolutia din seara asta, a iesit exact cum am vrut, sa nu dam nici o sansa adversarilor. Marica a jucat exceptional, e adevarat ca se sufoca in prima repriza, dar s-a descatusat in a doua.

Am jucat defensiv foarte bine, cu o circulatie buna a balonului, dar in prima repriza Estonia a parut mai proaspata, mijlocasii nostri centrali au abuzat de pase inapoi, am reglementat asta dupa pauza. Asteptam acum multi spectatori la meciul cu Andorra, am demonstrat ca avem viitor", a spus Victor Piturca.