Costel Pantilimon Manchester City Nationala
Data publicarii: Marti 25 Septembrie 2012, 23:23
Data actualizarii: Miercuri 26 Septembrie 2012, 01:19

Costel Pantilimon a fost titular pentru Manchester City in meciul din Cupa Ligii cu Aston Villa, dar nu a fost o seara buna pentru portarul roman.

City a deschis scorul prin Mario Balotelli in minutul 27, iar campionii Angliei erau convinsi de victorie. Doar ca ghinionul l-a lovit pe Costel Pantilimon in minutul 59, cand a respins superb o minge, dar a trimis-o direct in coechipierul sau Gareth Barry facandu-l pe acesta sa-si trimita mingea in proprie poarta! Barry e fostul jucator al lui Aston Villa, iar un autogol in fata fanilor nu era in program.

Kolarov i-a readus pe cei de la City in avantaj in minutul 70, insa Villa a reusit sa egaleze din nou prin Gabriel Agbonlahor 6 minute mai tarziu.

In prelungiri, Villa a lovit deciiv! N'Zogbia (96) si din nou Agbonlahor (113) au facut 4-2. Campioana Angliei e OUT din Cupa Ligii!

Pantilimon are toate motivele sa uite cat mai repede meciul! Sutul lui Agbonlahor din minutul 113 a fost deviat si s-a transformat intr-un lob imposibil de scos pentru goalkeeperul lui City Fanii au innebunit pe retelele de socializare si il fac praf pe roman.