VIDEO Oblak nu a mai avut ce să facă! Moruțan, ocazie imensă în România - Slovenia. A zguduit bara portarului de la Atletico

romania - slovenia Jan Oblak Nationala
Data publicarii: Joi 17 Noiembrie 2022, 20:37
Data actualizarii: Joi 17 Noiembrie 2022, 20:37

Olimpiu Moruțan (23 de ani) a intrat în repriza a doua a meciului România - Slovenia, la scorul de 0-2, și a avut șansa de a înscrie.

Fostul mijlocaș de la FCSB și-a luat ”inima în dinți” în minutul 74 și a tras de la peste 20 de metri spre poarta lui Jan Oblak, goalkeeper-ul lui Atletico Madrid.

Slovenia a fost ”salvată” de bara transversală. Din bară, mingea a ricoșat în piciorul lui Oblak, iar apoi în afara terenului.

VIDEO - Olimpiu Moruțan, bară în România - Slovenia

Meciul amical de pe ”Cluj Arena”, terminat 1-2 în fața Sloveniei, a fost primul din această lună pentru ”tricolori”. Urmează partida cu Republica Moldova, duminică, la Chișinău.