”Nu înțeleg!”. Ce a remarcat Florin Prunea, după prima repriză din Belarus - România

Florin Prunea Belarus - Romania Romania Nationala Florin Prunea
Data publicarii: Joi 12 Octombrie 2023, 22:50
Data actualizarii: Joi 12 Octombrie 2023, 22:50

România se poate distanța de Israel în clasament cu o victorie în Ungaria, cu reprezentativa Belarusului. În următoarea partidă, selecționata lui Edi Iordănescu va întâlni Andorra.

La pauza meciului, când scorul era 0-0, chiar dacă România a controlat jocul și a avut posesia, Florin Prunea a tras primele concluzii.

Florin Prunea: ”Nu înțeleg de unde avem această precipitare!”

Fostul portar crede că Belarus este cea mai slabă echipă din grupă, iar ”tricolorii” n-ar trebui să simtă presiunea rezultatului.

„Cred că întâlnim cea mai slabă echipă din grupă, Andorra este mult peste. E clar că e o echipă fără personalitate. Nu înțeleg de unde avem această precipitare? Poate să fie presiunea rezultatului. E diferența prea mare”, a spus Florin Prunea, la Digi Sport.

• Echipa de start a României pentru meciul cu Belarus: Moldovan - Rațiu, Drăgușin, Burcă, Bancu - R.Marin, Screciu, Stanciu - Man, Alibec, Drăguș

Pentru ”tricolorii” lui Edward Iordănescu urmează partida cu Andorra de duminică, de pe ”Arena Națională”.

Meciul cu Belarus este arbitrat de norvegianul Espen Eskas (35 de ani), cu Jan Erik Engan şi Isaak Elias Bashevkin asistenți.