VIDEO EXCLUSIV Momentul bizar din minutul 22 al meciului România - Grecia. Poyet a rămas mască

Data publicarii: Vineri 25 Martie 2022, 21:06
Data actualizarii: Vineri 25 Martie 2022, 21:13

România - Grecia, primul meci al tricolorilor cu Edi Iordănescu selecționer, transmis de Pro X și VOYO.

Florin Niță a avut o intervenție providențială în prima fază, la devierea cu capul trimisă spre poartă de Adrian Rus, portarul Spartei Praga a respins, dar balonul a ajuns tot la oaspeți.

Tsimikas a reluat pentru Giakoumakis, care a trimis cu exteriorul, cu rafinament, în poartă. Centalul Bengoetxea a validat golul inițial, iar tricolorii lui Edward Iordănescu s-au dus spre centru să reia jocul.

Deși inițial nu au contestat decizia centralului spaniol, arbitrul a dictat în cele din urmă ofsaid, după o discuție cu asistentul. Grecii și antrenorul lor, Gustavo Poyet, au contestat vehement decizia.

Grecii au reușit să deschidă scorul după încă alte 17 minute și au intrat la cabine în avantaj, scor 1-0.

Tsimikas i-a pasat lui Pelkas, care a centrat greșit, balonul a ajuns ulterior la Bouchalakis, care l-a învins pe Niță cu o lovitură de cap.