Trei jucători, OUT din lotul României pentru meciul cu Belarus

Romania adrian sut Belarus ionut nedelcearu marius stefanescu Nationala
Data publicarii: Marti 28 Martie 2023, 12:55
Data actualizarii: Marti 28 Martie 2023, 12:57

România - Belarus, meci din preliminariile EURO 2024, se joacă astăzi, de la ora 21:45, pe Arena Națională, LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Pentru meciul cu Belarus, Edi Iordănescu a fost din nou nevoit să renunțe la trei jucători din lotul inițial de 26. Conform site-ului oficial UEFA, vor urmări meciul din tribune Ionuț Nedelcearu, Marius Ștefănescu și Adrian Șut, care nu apar în lot pentru jocul de pe Arena Națională.

Ionuț Nedelcearu a fost în lot la partida cu Andorra (2-0), însă nu a prins niciun minut. La jocul cu Belarus, locul său va fi luat de Adrian Rus, care nu a apărut pe lista de 23 acum trei zile.

În schimb, Marius Ștefănescu și Adrian Șut nu au făcut parte din lot nici la partida cu Andorra.

Cum ar putea arăta România în meciul cu Belarus

Titular atât în meciul cu Andorra, cât și în ultimele partide din Nations League, este de așteptat ca Ionuț Radu să apere și în meciul de pe Arena Națională. Printre surprizele lui Edi Iordănescu s-ar putea număra și Marius Marin, rezervă în meciul precedent, dar și Florin Tănase, care a dus un plus în ofensiva României cu intrarea sa în repriza secundă.

Cel mai probabil, în centrul atacului, Edi Iordănescu va miza din nou pe Denis Alibec, care a marcat în meciul precedent cu Andorra și a ajuns la trei reușite în 28 de selecții.