Data publicarii: Joi 06 Octombrie 2016, 19:33
Data actualizarii: Vineri 07 Octombrie 2016, 19:55

Pustii din nationala Romaniei au inceput azi drumul spre turneul de elita!

LIVE TEXT

90+3: Final de meci. Se termina Olanda 2-1 Romania. Pentru nationala pregatita de Costel Enache urmeaza meciurile cu Norvegia si San Marino.

min 90+2: Hagi rateaza de putin cadrul dupa o actiune buna!

min 90+1: Dilorsun trimite in transversala!

min 78: Man a intrat in nationala Romaniei in locul lui Petre.

min 67: Intra Ciobanu, iese Grecu.

min 58: Sut Hagi din lovitura libera, Bijow prinde! Sansa importanta pentru Ianis!

min 46: Marcatorul golului Romaniei, Adrian Petre, joaca pentru UTA si e unul dintre pustii pe care au pus deja ochii mai multe cluburi importante din strainatate. Petre e reprezentat de agentul Catalin Sarmasan, acelasi care l-a dus pe Vlad Dragomir la Arsenal.

min 45+1: Final incredibil de repriza! Olanda a egalat in minutul 45 prin Bijleveld, dupa centrarea din corner a lui Dilrosun. Apoi cel de-al doilea a marcat din pasa lui Bijleveld in primul minut de prelungire! E 2-1 pentru olandezi la pauza!

min 25: Sut De Wit, Udeanu e atent si rezolva fara probleme.

min 14: GOOOOOL ROMANIA! Petre inscrie din pasa lui Ianis Hagi! Romania conduce cu 1-0!

19:30 A inceput meciul!

19:28 E momentul intonarii imnurilor nationale!

19:25 Arena unde se joaca meciul:

Echipa de start a Romaniei, conform frf.ro: 12. Udeanu - 2. Căpuşă, 5. Paşcanu, 13. Ciobotariu, 15. Kilyen - 6. Oaidă, 16. Vl. Dragomir - 7. Grecu, 10. Hagi (cpt.), 11. Fl. Coman - 9. Ad. Petre.
Rezerve: 1. A. Vlad - 3. Negrea, 4. C. Dima, 18. Târşa, 14. Man, 8. A. Ciobanu, 17. S. Drăghici
_________________________________________________________________________________________

Romania are meci tare cu Olanda! Norvegia si San Marino sunt ceilalti doi adversari ai pustilor antrenati de Costel Enache in drumul spre Europeanul din Georgia, de la anul. Pentru a ajunge la Euro, Romania trebuie sa depaseasca si grupa de la turneul de elita, unde se califica primele doua clasate din grupa si cel mai bine pozitionata a treia nationala.