VIDEO Cum a ațipit defensiva lui Iordănescu la golul înscris de Israel

Data publicarii: Marti 29 Martie 2022, 22:14
Data actualizarii: Marti 29 Martie 2022, 22:16

Israel - Grecia, meci amical transmis în direct de Pro X și VOYO.

După o primă repriză fără cusur a tricolorilor, care au intrat la pauză cu 2-0, actul secund a arătat o altă față a echipei românilor. Fără căpitanul Chiricheș, înlocuit cu Nedelcearu la pauză, elevii lui Edi Iordănescu au lăsat garda jos.

Gazdele au iuțit atacurile, au inițiat acțiuni în flancuri, iar în urma unui corner au redus din diferență. Scăpat din marcaj de Andrei Ivan, Dabbur a înscris de la prima bară, cu o lovitură de cap, la colțul scurt.

Surprins, Niță nu a mai avut reacție după ce în debutul reprizei secunde ('47) a avut o intervenție decupată din handbal. Momentele de letargie ale naționalei au continuat în defensivă, gazdele au atacat periculos, însă România a rezistat.

România a început în apărare cu Cristi Manea, Vlad Chiricheș, Andrei Burcă și Alin Toșca.

În precedentul meci amical, tricolorii au cedat vineri, pe Ghencea, scor 0-1 cu Grecia.