Pandurii 2-0 Dinamo! Steaua 2-2 Petrolul! Comenteaza etapa:

Liga I Meciurile etapei
Data publicarii: Vineri 19 Aprilie 2013, 18:15
Data actualizarii: Luni 22 Aprilie 2013, 23:25

Vineri:
Nebunie la Cluj! Goluri superbe Hidisan, Costin si Petre, s-au dat 3 goluri in 3 minute! U Cluj 3-4 Gaz Metan!

Sambata:
Florin Costea se simte din nou ZEU in Liga I! E erou pentru Severin dupa derby-ul retrogradarii! Cum s-au marcat golurile in CS Severin 2-1 CSMS Iasi
Rapid intoarce rezultatul in 10 oameni, Pecanha a salvat 3 goluri in aceeasi faza! Alibec si Dica au avut ratarea campionatului! Viitorul 1-2 Rapid

Duminica:
Astra a facut tiki-taka in repriza a doua si viseaza iar la Europa League! Toate fazele din Astra 4-2 Ceahlaul
CFR Cluj obtine prima victorie din 2013! Gloria 0-5 CFR Cluj! Campioana face spectacol la Bistrita, Deac a jucat fantastic
Welington salveaza Chiajna de la dezastru! Cele mai importante faze din Concordia 1-1 FC Vaslui
Pandurii viseaza la locul 2, Dinamo are nevoie de o minune! Nistor a inscris un gol superb dupa o faza de tiki-taka! Pandurii 2-0 Dinamo

Luni:
Meci nebun sub Tampa! 5 goluri in prima repriza, Otelul a condus de 2 ori! Brasov 3-2 Otelul!
Primele puncte pierdute de Steaua pe teren propriu: Steaua 2-2 Petrolul! Doua 11m, autogol Chiriches, 40.000 de fani!