VIDEO Luiz Adriano, dubla de senzatie cu Braga! Lucescu: "Experienta a facut diferenta"

Luiz Adriano Mircea Lucescu Sporting Braga Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 11:12
Data actualizarii: Miercuri 29 Septembrie 2010, 11:23

Sahtior, cu Razvan Rat integralist, a batut cu 3-0 pe Sporting Braga in grupele Ligii Campionilor.

"Victoria noastra nu poate fi pusa la indoiala. Cred ca am meritat sa castigam. In prima repriza, am incercat sa controlam balonul si sa iesim din presiunea pe care a pus-o Braga. In repriza a doua, gazdele s-au deschis, au incercat sa joace mai mult in atac. Asta a fost ceea ce ne-a trebuit si am inceput sa speculam zonele lasate libere de Braga.

Douglas si Willian si-au depasit adversarii in duelurile unu la unu si asta a creat un avantaj numeric in atac. Este adevarat ca Braga a avut si ea cateva ocazii, Piatov a salvat echipa noastra de cateva ori. Cred ca experienta noastra la acest nivel a facut diferenta", a spus Lucescu.