VIDEO - Lectie de fotbal predata in Champions League: PSV - Liverpool 0-3

Data publicarii: Miercuri 04 Aprilie 2007, 11:25
Data actualizarii: Miercuri 04 Aprilie 2007, 11:25
LIVERPOOL S-A DISTRAT ASEARA PE TERENUL LUI PSV
Regina Europei din 2005 a razbunat-o pe rivala Arsenal si e tot mai aproape de semifinale si in acest an, dupa ce a invins clar cu 3-0 PSV Eindhoven la ea acasa.
Capitanul Gerrard a fost cel care a deschis scorul in minutul 27, cind a inscris cu capul dupa o centrare a lui Finnan. Englezii au continuat asaltul asupra portii lui Gomes, dar au intrat la vestiare cu un singur gol inscris.
Elevii lui Rafa Benitez le-au aratat olandezilor cine este seful imediat dupa reluare, cind Riise l-a executat pe Gomes cu un sut fabulos de la  25 de metri, in minutul 49.
Ultimul gol al lui Liverpool a fost tras parca la indigo dupa primul: Crouch a reluat cu capul centrarea lui Finnan in minutul 63. Liverpool asteapta linistita returul de peste o saptamana dupa victoria 3-0 de la Eindhoven, iar englezii vor trai din nou cu sufletul la gura in aceasta seara, cand Chelsea joaca acasa cu Valencia intr-un alt sfert de finala al UEFA Champions League