Victoria 101 pentru Ferguson in Liga: "A fost dificil. CFR-ul e o echipa onesta si determinata" Cum se motiveaza jucatorii lui Andone:

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 02 Octombrie 2012, 23:53
Data actualizarii: Miercuri 03 Octombrie 2012, 00:03

CFR 1-2 Manchester United | United a fost condusa la Cluj dupa golul lui Kapetanos. Norocul lui Ferguson s-a numit Van Persie. Jucatorul transferat de la Arsenal a reusit o dubla de senzatie. Rooney a facut si el un meci mare.

Ferguson s-a bucurat ca un copil la golurile lui Van Persie. Aceasta victorie reprezinta apogeul unei cariere incredibile. Scotianul a devenit primul antrenor din istoria Ligii care reuseste 101 victorii.

“A fost un meci dificil pentru ca au adus mingea in careul nostru. Am vazut in aceasta seara o echipa onesta si determinata. Avem 6 puncte iar dupa care speram ca dubla cu Braga sa ne rezolve calificarea.

Prima oara cand am venit in Romania eram cu Aberdeen. Am jucat cu Arges si stiu ca aveam 2-0 la pauza. A fost un teren foarte frumos. In repriza a doua am reusit sa jucam mai bine. Astazi a fost un meci important pentru Manchester United”, a spus Ferguson.

Bastos: "Putem sa batem pe Galatasaray"
"CFR Cluj poate termina grupa pe locul 2. Acum jucam in deplasarea cu Galata. Putem sa batem acolo. Este un meci greu insa. O sa jucam cu Steaua si cred ca avem calitate sa ii batem. 100% putem intra in lupta pentru titlu. Avem sanse mari daca batem pe Steaua", a spus Bastos.

Gabi Muresan: "Ne gandim doar la meciul cu Steaua"
M-am bucurat foarte mult la golul CFR-ului insa nu am stiut sa gestionam jocul si am luat doua goluri usoare. Ar fi bine sa terminam grupe pe locul 2. Nu ne gandim la meciul cu Galatasaray. Ne gandim la cel cu Steaua. Pana duminica ne refacem si mergem la victorie. Steaua poate fi oprite. Ii batem si reintram in lupta. Ferguson este un super antrenor. Van Persie poate fi blocat. Le doresc succes celor din nationala Romaniei care vor juca cu Olanda. Sa joace cat mai bine si sa castige”, a spus Muresan.