Steaua, umilita la Londra! In min 40, Chelsea conducea cu 4-0! Vestea proasta dupa rezultatul groaznic de la Youth Cup:

steaua youth alexandru tarnovan Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Decembrie 2013, 09:37
Data actualizarii: Miercuri 11 Decembrie 2013, 09:37

► Bate-i, muica! Pandurii – Pacos, joi 20:00, in direct la PRO TV si Voyo.ro!

Echipa de juniori a Stelei a pierdut cu 5-0 aseara si a terminat pe locul 3 in grupa, cu 5 puncte. Din pacate, in Youth League numai primele doua echipe se califica mai departe in primavara europeana.

Scorul era 4-0 inca din minutul 40, dupa golurile lui Swift, Freuz (2) si Kiwomya. Gnahore a marcat ultimul gol in minutul 60.

Din pacate pentru Steaua, echipa il poate pierde pe Tarnovan, vedeta echipei de juniori. Pustiul a marcat la primul meci la echipa mare, cu Otelul in Cupa. Jucatorul este imprumutat de la Viitorul si se va intoarce la echipa lui Hagi, din cauza ratarii calificarii. Alaturi de el, de la Steaua Youth vor mai pleca Vasile, Mitrita, Gheroghe Daniel, Boitos si Hodorogea.

Steaua vrea sa il transfere pe Alex Tarnovan. "Noi il asteptam acasa, dar sa vedem daca se va mai intoarce. Acum mingea este in terenul Stelei. Asta e obiectivul Academiei mele, sa vindem jucatori echipelor puternice. Tarnovan nu este un jucator scump, nu costa mult", a explicat Hagi la Sport.ro.