LIVERPOOL, REGINA EUROPEI! Klopp, la primul trofeu UEFA Champions League din cariera | TOTTENHAM - LIVERPOOL 0-2

Liverpool Champions League finala Liga Campionilor Tottenham Liga Campionilor TOTTENHAM - LIVERPOOL, LIVE 0-1 | Start EXPLOZIV de finala: penalty in secunda 22! Salah deschide scorul FULGERATOR
Data publicarii: Sambata 01 Iunie 2019, 12:46
Data actualizarii: Duminica 02 Iunie 2019, 00:13

Liverpool a castigt finala UEFA Champions League 2018/19.

TOTTENHAM - LIVERPOOL 0-2

Min 90+5 Final de meci! Liverpool castiga UEFA Champions League! Klopp, la primul trofeu UEFA Champions League din cariera!
Min 90+3 Alisson, inca o interventie fabuloasa! Acelasi Son l-a pus la incercare pe portarul lui Liverpool!
Min 87 GOL Liverpool! Origi, omul trimis de Klopp in repriza a doua, marcheaza cu un sut plasat perfect pe coltul lung!

Min 86
Moura se trezeste singur la 5 metri de poarta lui Liverpool, dar rateaza complet reluarea cu capul!
Min 85
Alisson respinge fabulos din vinclu la sutul din lovitura libera al lui Eriksen!
Min 80
Alisson intervine incredibil la sutul lui Son, apoi inca o data la executia lui Moura.
Min 69
Prima mare ocazie a reprizei a doua! Sutul lui Milner, din marginea careului, milimetric pe langa poarta.
Min 46 A inceput repriza a doua!

• TOTTENHAM - LIVERPOOL, FINALA CHAMPIONS LEAGUE | A sosit ziua cea mare: englezii au luat cu asalt Madridul! Echipele probabile

Min 45+2 Final de prima repriza!
Min 38
Lloris intervine salvator si scoate de sub transversala un sut periculos al lui Robertson!
Min 17
Sut periculos al lui Alexander-Arnold, spre coltul lung! Mingea trece putin pe langa!
Min 2 GOL Liverpool! Salah executa puternic si precis! Liverpool incepe finala practic de la 1-0!

Min 1 In secunda 22 Skomina acorda penalty pentru Liverpool dupa o minge lovita cu mana de Sissoko!
Min 1 A inceput partida!

Echipele de start:

Tottenham: Lloris - Rose, Vertonghen, Alderweireld, Trippier - Winks, Sissoko - Son, Eriksen, Alli - Kane
Liverpool: Alisson Becker - Robertson, Van Dijk, Matip, Alexander-Arnold - Wijnaldum, Fabinho, Henderson - Mane, Firmino, Salah

Tottenham si Liverpool se lupta in aceasta seara pentru trofeul UEFA Champions League. Cele doua echipe joaca finala UCL pe Wanda Metropolitano, din Madrid. Zeci de mii de englezi au luat deja cu asalt Madridul.

Pentru Liverpool, finala de diseara reprezinta sansa de a cuceri cel de-al 6-lea trofeu UEFA Champions League din istoria sa. Liverpool este pe val, chiar daca a ratat titlul in Premier League. Formatia lui Klopp a incheiat pe locul 2, cu 97 de puncte!

De cealalta parte, Tottenham are sansa de a scrie istorie. Ea se afla in fata sanse de a cuceri primul trofeu UCL din istoria sa.

Tottenham - Liverpool | Revin Firmino si Kane

Pentru partida de la Madrid, Liverpool si Tottenham si-au recuperat atacantii. Roberto Firmino nu a mai jucat pentru Liverpool de pe 9 aprilie, dar va putea evolua diseara.

De cealalta parte, si Harry Kane a fost recuperat dupa accidentarea suferita la glezna si ar putea juca diseara inca din primul minut.

Pe de alta parte, Jurgen Klopp nu se va putea baza pe Naby Keita.