Torres se revolta dupa eliminarea din meciul cu Barca: "UEFA se preocupa mai mult de echipamentele noastre". Atacantul a vorbit in termeni duri despre arbitrul meciului

Barcelona Atletico Madrid Fernando Torres Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 06 Aprilie 2016, 10:15
Data actualizarii: Miercuri 06 Aprilie 2016, 10:24

Barcelona 2-1 Atletico Madrid / Atletico a condus pe Camp Nou, dar a plecat invinsa de pe terenul rivalei. Madrilenii acuza arbitrajul de aseara.

Jucatorii si stafful lui Atletico au contestat vehement la finalul partidei de pe Camp Nou arbitrajul neamtului Felix Brych. Acestia au acuzat eliminarea prea usoara a lui Fernando Torres, dar si faptul ca Luis Suarez a fost iertat de o sanctiune identica.

Alaturi de Felipe Luis si Gil Marin, presedintele lui Atletico, si Fernando Torres si-a declarat nemultumirea. Torres, marcator al golului oaspetilor, a acuzat faptul ca "UEFA si arbitrul se preocupau mai mult de echipamentele de joc si de culorile noastre de pe tricouri".

"Este rusinos ca UEFA e mai preocupata sa ne spuna sa ne schimbam tricourile in timp ce il pune pe un arbitru care a mai esuat pana acum la un meci din sferturile Ligii Campionilor", a spus Fernando Torres.

Fernando Torres a fost eliminat de Felix Brych in minutul 35 al partidei, dupa ce a incasat doua galbene in decurs de 10 minute.