Steaua, laudata de antrenorul lui Schalke: "Am scapat lucrurile de sub control in a 2-a parte, s-a vazut ca Steaua vrea sa castige"

Steaua schalke Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 27 Noiembrie 2013, 06:59
Data actualizarii: Miercuri 27 Noiembrie 2013, 07:01

►PRO TV prezinta: Aventurile lui Eric Magicianul! Dnepr - Pandurii, joi 22:00, live si pe Voyo!

Steaua 0-0 Schalke | Steaua este eliminata matematic din Europa; antrenorul celor de la Schalke, Jens Keller, a laudat Steaua dupa partida de marti seara

"Nu a fost pentru noi o situatie simpla. Am aflat ca nu ne putem baza pe Draxler si Boateng. Am avut 9 jucatori absenti, plus Draxler si Obasi, care nu ar fi trebuit sa joace, ei fiind inca accidentati. In prima repriza am dominat jocul, am avut incercari bune, dar in ultima treime a terenului nu am avut inspiratie. In repriza a doua am scapat jocul din mana, s-a vazut ca Steaua vrea sa castige, a atacat si si-a creat ocazii bune. Noi nu am fructificat bresele care au aparut in defensiva adversa. Am avut o ocazie importanta prin Draxler, dar chiar daca ar fi marcat, datele problemei nu se schimbau. Noi suntem obligati sa castigam ultimul meci, sa batem Basel la Gelsenkirchen.

Fahrmann a jucat foarte bine, a facut tot ce a fost posibil pentru a nu primi gol. A avut 2-3 inexactitati, dar sunt normale pentru un portar care nu a evoluat atat de multa vreme. Sunt multumit de el" a spus Jens Keller dupa meci.