STEAUA 2-1 ZAGLEBIE. VEZI REZUMATUL MECIULUI:

Data publicarii: Marti 07 August 2007, 14:38
Data actualizarii: Marti 07 August 2007, 14:38
STEAUA - BATE BORISOV, IN TURUL III PRELIMINAR AL UCL

Steaua s-a calificat in turul III preliminar al Champions League, dupa dubla victorie in fata celor de la Zaglebie Lubin: 1-0, la Lubin, si 2-1 pe Ghencea. Victoria de pe Ghencea s-a conturat insa greu. Mai intai, polonezii au deschis scorul prin Stasiak, in minutul 30, si Hagi parea sa-si fi pierdut norocul de pana acum. Golul a venit in urma unei erori a lui Zapata, precedata de un fault nesemnazilat de arbitru. Banel Nicolita a readus sperantele in Ghencea, printr-o reusita direct din lovitura libera, in minutul 37. Cireasa pe tort a pus-o noul intrat Zaharia. Fostul bistritean a inscris dupa un sut respins gresit de goalkeeperul polonez.

Steaua - Zaglebie 2:1 si Steaua merge in turul urmator, acolo unde ii va intalni pe bielorusii de la BATE Borisov. Practic, stelistii se pot considera calificati in grupele Champions League.

Vezi rezumatul meciului si victoria Stelei, transmisa in premiera pentru net-ul romanesc, LIVE pe www.sport.ro.