Scandalagiu la nationala, Sapunaru e desfiintat in Portugalia: "A facut greseala dupa greseala!"

Chelsea Cristi Sapunaru FC Porto Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 26 Noiembrie 2009, 09:23
Data actualizarii: Joi 26 Noiembrie 2009, 09:27

Cristian Sapunaru a primit nota 4 din partea cotidianului O Jogo pentru evolutia din partida cu Chelsea Londra, pierduta de FC Porto, pe teren propriu, scor 0-1, in etapa a V-a a grupei D a Ligii Campionilor!

"Pasivitatea cu care l-a abordat pe Malouda la faza la care francezul i-a pasat lui Anelka este un exemplu perfect privind evolutia lui. A facut greseala dupa greseala si nu a fost capabil sa evite ca Chelsea sa atace pe partea sa", a scris O Jogo.

Tot nota 4 au mai primit Falcao si Farias, in timp ce Raul Meireles, cu 7, a fost cel mai bun jucator de la FC Porto.

FC Porto, cu fundasul Cristian Sapunaru titular, a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de formatia engleza Chelsea Londra, intr-un meci din etapa a V-a a grupei D a Ligii Campionilor. Sapunaru a fost inlocuit, in minutul 79, cu Farias. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Anelka, in minutul 69.