Ronaldo si-a certat colegii la pauza meciului cu Napoli, fara sa stie ca e filmat. Ce le-a spus pe tunel

Cristiano Ronaldo Liga Campionilor Napoli Real Madrid uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 08 Martie 2017, 10:06
Data actualizarii: Miercuri 08 Martie 2017, 10:12

Lyon - AS Roma, joi, 22:00, IN DIRECT la Sport.ro

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale UEFA Champions League dupa ce a trecut de Napoli, echipa lui Vlad Chiriches. Madrilenii au avut o dubla mansa mai dificila decat o arata scorul general: 6-2.

Real s-a impus aseara cu 3-1 pe San Paolo din Napoli, scor identic cu cel de pe Bernabeu. La fel ca in tur, napoletanii au fost cei care au deschis scorul, ratand apoi cateva ocazii mari.

La scorul de 1-0, Napoli a avut si o bara, dar si alte ocazii importante.

Presati in prima repriza, madrilenii au fost in corzi, iar atmosfera de la pauza nu a fost cea mai relaxata.

Pe tunel, inaintea debutului reprizei secunde, Ronaldo le-a reprosat colegilor ca nu stiu sa se apere. Cei vizati au fost Pepe, Marcelo si Casemiro.

"Nu stim sa ne aparam", a spus Ronaldo, fara sa observe camera de filmat aflata in apropiere.

In repriza secunda, Real a revenit, insa, si a marcat de 3 ori. Sergio Ramos, cu doua lovituri de cap, si Alvaro Morata au rezolvat partida.