ROMA 0-2 MANCHESTER. VEZI REZUMAT

Data publicarii: Marti 01 Aprilie 2008, 19:31
Data actualizarii: Marti 01 Aprilie 2008, 19:31
RAZBUNAREA SE AMANA: E ANUL "DIAVOLILOR ROSII"

Spaletti anunta inaintea meciului cu Manchester ca Roma nu cauta razbunarea, ci doar victoria. Dupa acel 1-7 din sezonul trecut, capitolinii aveau o miza uriasa in sferturile Ligii: semifinala Cupei, dar si uitarea cosmarului de pe "Teatrul viselor". Ferguson, de partea cealalta, declara ca, de cand e managerul lui Manchester, nu a avut o echipa asa puternica precum aceasta cu Ronaldo, Rooney, Nany, Anderson.

Sir Alex a avut castig de cauza. Copii teribili, Rooney si Ronaldo, au facut legea. Minutele 39 si 66 au fost cu noroc. Roma, isi prelungeste criza din ultima vreme, desi a eliminat surprinzator in optimi pe Real Madrid. Englezii isi prelungesc forma de vis, iar portughezul Ronaldo are un nou nume-norocos: Roma. Cristiano a marcat primul gol in Champions League chiar impotriva giallorosilor, in sezonul trecut.

ROMA: Doni - Cassetti, Mexes, Panucci, Tonetto - De Rossi, Aquilani - Taddei, Pizarro, Mancini - Vucinic
Rezerve: Curci, Cicinho, Giuly, Antunes, esposito, Ferrari, Brighi

MANCHESTER: Van der Sar - Brown, Ferdinand, Vidic, Evra - Carrick, Scholes, Andersson - Cristiano Ronaldo, Park - Rooney
Rezerve: Kuszczak, Hargreaves, Giggs, Pique, O'Shea, Silvestre, Tevez