Reghe se teme de accidentarea lui Tanase: "Ar fi foarte grav sa nu joace cu Schalke!" Antrenorul Stelei critica tactica la meciul cu Turcia: "Noi nu stim sa facem asta!"

Laurentiu Reghecampf Steaua Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 11 Septembrie 2013, 19:47
Data actualizarii: Miercuri 11 Septembrie 2013, 19:46

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

"Am intalnit o echipa foarte buna, bine pregatita tactic. Cred ca din punct de vedere fizic n-am reusit sa ne impunem.

Filozofia mea este sa pun presiune pe adversar, indiferent de numele lui. Doar asa putem obtine ceva.

Noi, romanii, nu stim sa ne aparam. Asta trebuie invatat de la copii si juniori.

Am auzit ca jucatorii nostri nu pot juca din 3 in 3 zile... Eu cred ca jucatorii Stelei pot juca fara probleme din 3 în 3 zile Sunt foarte multe lucruri pe care noi le facem atunci cand avem meciuri foarte multe, vorbesc de recuperare. Eu am anumite metode pentru ca ei sa fie foarte repede refacuti. Noi nu dam pauza dupa meci, facem alergari.

Eu nu vreau sa dau in Victor Piturca, pentru ca nationala are sanse sa se califice" a declarat Laurentiu Reghecampf la Digi Sport.

Inlocuit in minutul 78 al partidei cu Turcia, Cristi Tanase are probleme serioase si risca sa rateze urmatoarele 2 meciuri, cele cu Sageata Navodari si Schalke, partida din Germania urmand sa aiba loc peste o saptamana.

"Tanase a facut un RMN si nu am primit inca informatii din partea medicului. Ar fi foarte grav pentru noi daca el nu ar putea sa joace miercuri, cu Schalke. E un jucator foarte important pentru noi.

El a jucat bine aseara. A avut mai multe actiuni unul contra unul si putea scoate mai mult. Dar cred ca maniera de joc nu a fost pe placul unor jucatori de valoarea lui Tanase" a mai spus antrenorul Stelei.