RECORD istoric pentru Ronaldo! Realul a distrus Bayern-ul lui Pep cu 4-0, Cristiano a devenit cel mai bun marcator!

Cristiano Ronaldo Bayern Munchen Liga Campionilor Real Madrid Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 29 Aprilie 2014, 22:22
Data actualizarii: Marti 29 Aprilie 2014, 23:41

►Liliecii ataca noaptea! Joi 22:00, semifinala Europa League: Valencia - Sevilla, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

UPDATE: Cristiano Ronaldo a mai inscris o data in minutul 89 al partidei, dintr-o lovitura libera de la marginea careului, portughezul bifand si cea dea 16-a reusita in acest sezon al Ligii. Real Madrid s-a impus cu 4-0 pe Allianz Arena si va juca finala Ligii Campionilor, dupa 12 ani de asteptare.

Real Madrid si Bayern Munchen, fosta si actuala detinatoare a Ligii Campionilor, joaca de la aceasta ora returul semifinalelor, spaniolii, cu Ronaldo, Bale si Sergio Ramos intr-o forma de zile mari, umilind echipa lui Pep Guardiola de o maniera incredibila, pe care nici cei mai aprigi fani nu o asteptau.

Cu un avantaj de un gol luat pe Santiago Bernabeu, in meciul tur, Realul a zburdat in prima repriza a meciului de pe Allianz Arena, reusind sa inscrie nu mai putin de trei goluri in 33 de minute.

Pe lista marcatorilor si-a trecut numele si Cristiano Ronaldo, starul de 100 de milioane de euro al madrilenilor, cel care a reusit, cu aceasta ocazie, sa bata si un record incredibil in Liga Campionilor.

In varsta de 29 de ani, Ronaldo a devenit astazi cel mai bun marcator din istoria Ligii Campionilor intr-un sezon, acesta reusind sa atinga cota 15, gratie reusitei bifate in poarta lui Manuel Neuer.

Ronaldo i-a depasit astfel pe Leo Messi si Jose Altafini (AC Milan, 1963), care reusisera sa inscrie 14 goluri intr-un sezon.

Pentru Ronaldo a fost cel de-al 65-lea gol marcat in cea mai tare competitie intercluburi de pe planeta.