K-assa-i cu putin ajutor! Real se califica in semifinalele UCL dupa 4-2 in prelungiri cu Bayern: Ronaldo a dat un hat-trick, dar un gol a venit din ofsaid clar. Vidal, eliminat aiurea | Leicester 1-1 Atletico

REZUMATELE VIDEO ALE PARTIDELOR

Real Madrid 4-2 Bayern Munchen (1-2 dupa 90 de minute)

Leicester 1-1 Atletico

Repriza I

Repriza a II-a

23:49 18 Apr
INFO | Rezumatele meciurilor din UCL se vad la Sport.ro, dupa Real Madrid - Bayern
20:52 18 Apr

Real Madrid 4-2 Bayern (1-2 in timpul regulamentar)

Min 120 - Final de meci | Real Madrid se califica in semifinalele UEFA Champions League

Min 113 - Schimbare la Real: iese Kroos, intra Kovacic

Min 111 - GOOOL Real Madrid | Asensio face 4-2 si Bayern este in genunchi, iar meciul este complet rezolvat. Real este in semifinalele UCL

Min 110 - GOOOL Real Madrid | Ronaldo! RONALDO MADRID inscrie din nou, pentru a treia oara in acest meci. Marcelo l-a servit in fata portii pe Ronaldo

Min 104 - GOOOL Real Madrid | Ronaldo face dubla, ca si in meciul tur, iar Bernabeu explodeaza! Golul a fost insa marcat in urma unui ofsaid

Min 96 - Cristiano Ronaldo suteaza puternic de la distanta, dar Neuer se arcuieste absolut senzational si scoate

Min 90 - Fluier de final al celor 90 de minute! Calificarea se decide in prelungiri

Min 86 - Schimbare la Bayern: iese Lewandowski, intra Kimmich

Min 84 -
.... Eliminare la Bayern | Vidal primeste al doilea galben pentru un atac la minge si toata banca nemtilor protesteaza vehement. Chilianul a primit mai degraba cartonasul pentru atacurile sale destul de intense si destul de repetate

Min 77 - GOOOL Bayern | Sergio Ramos isi trimite mingea in propria poarta, iar partida merge in prelungiri la acest scor

Min 76 - GOOOL Real Madrid | Cristiano Ronaldo egaleaza si Real Madrid e mai aproape de semifinale. Cu un gol, Bayern poate trimite insa meciul in prelungiri

Min 75 - Schimbare la Real: iese Xabi Alonso, intra Thomas Muller. Ancelotti mizeaza totul pe ofensiva

Min 74 - Galben incasat de Hummels pentru o intrare dura

Min 71 - Schimbare si la Bayern: iese Ribery, intra Douglas Costa

Min 71 - Schimbare la Real: iese Isco, intra Lucas Vazquez

Min 70 -
.... Cartonas galben pentru Xabi Alonso

Min 64 - Schimbare la Real: iese Benzema, intra Asensio

Min 52 - GOOOL Lewandowski! Polonezul transforma lovitura de la 11 metri obtinuta de Robben

Min 51 - Penalty pentru Bayern! Casemiro l-a faultat pe Robben in interiorul careului

Min 50 - Ocazie absolut uriasa a nemtilor! Marcelo a scos de pe linia portii, cu capul, o minge trimisa de Robben

Min 49 - Isco suteaza la o palma de poarta lui Neuer de la marginea careului

Min 45 - Fluier de final al primei reprize: Real Madrid 0-0 Bayern Munchen

Min 42 - Ronaldo are sansa golului 101 in cupele europene, dar nu reuseste sa o fructifice

Min 41 - .... Galben incasat si de Casemiro

Min 40 - Lewandowski executa o lovitura libera de la distanta, dar trimite mult peste, in uralele fanilor madrileni

Min 36 - Bayern continua sa atace si se descurca bine pana la marginea careului madrilen, dar Realul aglomereaza excelent in fata lui Navas

Min 33 - Alaba gresese in propriul careu, dar Toni Kroos, fostul jucator al lui Bayern, nu reuseste sa profite

Min 27 - Ocazie uriasa a Realului, dar Boateng scoate de pe linia portii dupa o gresela a lui Neuer

Min 25 - Madrilenii protesteaza dupa o faza la care ar fi trebuit sa primeasca o lovitura de colt, dar Viktor Kassai ramane impasibil

Min 12 - Vidal suteaza de la 18 metri, dar mingea trece peste poarta lui Navas

Min 8 - Ocazie uriasa ratata de Bayern. Ribery i-a pasat lui Lewandowski in fata portii, dar reluarea polonezului a fost blocata in ultimul moment de un fundas madrilen. Robben a trimis apoi in plasa laterala

Min 6 - Ronaldo bate lovitura libera, dar trimite in zid

Min 5 - .... Lovitura libera extrem de periculoasa pentru Real, dupa un fault al lui Vidal la Isco, la 17 metri de poarta lui Neuer. Vidal a primit si primul galben al partidei

Fazele cheie

Min 61 - GOOOL Leicester | Vardy egaleaza, dar englezii mai au nevoie de doua goluri pentru calificare

Min 26 - GOOOL Atletico | Saul deschide scorul cu o lovitura de cap din careu, dupa o centrare perfecta a lui Felipe Luis

18:10 18 Apr
Tatuajul special pentru Vidal!

Arthuro Vidal e unul dintre cei mai excentrici jucatori din fotbal.

Bayern merge pe Bernabeu hotarata sa intoarca soarta calificarii in semifinalele Champions League. Nemtii au pierdut acasa cu 1-2, dar sunt convinsi ca diferenta poate fi anihilata.

Vidal a tinut sa le arate fanilor ca nu va ceda nicio clipa la lupta si si-a tatuat special pentru acest meci pe "marul lui Adam" mesajul "Never give up (nu renunta niciodata)".

Vidal a marcat golul echipei sale in tur, dar a si ratat un penalty.

Never Give Up!!!????????????????????????

A post shared by Arturo Vidal (@kingarturo23oficial) on

Real Madrid - Bayern, ora 21:45, in direct la ProTV!

14:20 18 Apr

Secretul lui "Don Carlo" - o metoda de relaxare inspirata de la NASA

Carlo Ancelotti are un ritual pe care il respecta fara exceptie in zilele de meci - siesta de 100 de minute, o metoda de relaxare inspirata de la NASA.

Expertii NASA spun, intr-un studiu publicat in 2011, ca siesta perfecta are 26 de minute, preferabil in intervalul 14:00 - 16:00. Cele 26 de minute implica si un pui de somn (power nap), dar si cateva minute de relaxare totala, intrarea intr-un fel de stare de zen.

"Ancelotti a multiplicat aceasta reteta cu 4 si a ajuns la 100 de minute", scrie AS. Antrenorul italian in varsta de 57 de ani isi tine siesta pe ceas, iar la meciuri, sau la conferintele de presa, afiseaza o imagine de "Don", foarte calm si intotdeauna cu raspunsuri potrivite.

09:51 18 Apr

Ce scriu azi ziarele din Spania:

**Marcelo intra azi in galeria gloriilor Realului - meciul 400 in aceasta seara; a pierdut doar 14% dintre ele. Roberto Carlos are 527 de meciuri la Real;

**1800 de politisti la stadion - record absolut pentru un meci al Realului, cu 300 peste cati vor fi duminica la El Clasico;

**Marca scrie azi despre Isco: "El este mostenitorul celui mai bun spaniol din toate timpurile - Iniesta - va fi titular cu Bayern diseara pe Bernabeu;

**Cristiano Ronaldo este la hattrick de golul 100 in Champions League. A atins deja borna de 100 de goluri in cupele europene;

**Sergio Ramos e la meciul 100 in Champions League. Casillas (168) si Xavi (157) au cele mai multe. Cristiano Ronaldo are 140;

**Karl Heinz Rummenige, directorul executiv al clubului Bayern Munchen: "Cel ce lupta poate pierde, cel care nu lupta a pierdut. Am venit sa ne calificam."

**Real Madrid are 54 de meciuri consecutive cu gol marcat, record istoric;

**Viktor Kassai (Ungaria) arbitreaza meciul din aceasta seara. A mai arbitrat Real Madrid - Bayern in 2012, in semifinale. Nemtii au castigat atunci la penalty-uri.

09:10 18 Apr

Real Madrid - Bayern Munchen se joaca in aceasta seara pe Bernabeu, iar meciul decisiv de calificare pentru semifinalele UEFA Champions League pleaca de la 2-1 pentru spanioli.

"Traditia" spune ca atunci cand Real reuseste sa elimine nemti in optimi, sferturi sau semifinale, trofeul Champions League merge la Madrid.