RAZBUNARE! Bayern castiga in prelungiri: Bayern 2-1 United! Vezi golurile 3D

Data publicarii: Marti 30 Martie 2010, 23:55
Data actualizarii: Miercuri 31 Martie 2010, 02:54

Bayern Munchen a intors rezultatul dupa ce a fost condusa cu 1-0 si a reusit sa castige meciul de pe Allianz Arena in prelungiri

CLICK AICI PENTRU VIDEO REZUMAT

Incredibil! Bayern Munchen a reusit sa razbune istoria si a castigat meciul de pe teren propriu cu un gol in prelungiri, dupa ce s-a vazut condusa cu 1-0 in minutul 2, prin golul lui Wayne Rooney.

Cu toate astea, calificarea nu este jucata, iar returul de pe Old Trafford se anunta unul de foc.

ECHIPELE DE START:

BAYERN: 22. Butt, 5. Van Buyten, 6. Demichelis, 7. Ribery, 8. Altintop, 11. Olic, 17. van Bommel, 21. Lahm, 23. Pranjic, 25. Muller, 28. Badstuber

Rezerve: Rensing, Gorlitz, Klose, Contento, Alaba, Gomez, Tymoshchuck.

MANCHESTER UNITED: 1. Van der Sar, 2. G. Neville, 3. Evra, 5. Ferdinand, 10. Rooney, 13. Park, 15. Vidic, 16. Carrick, 17. Nani, 18. Scholes, 24. Fletcher.

Rezerve: Kuszczak, Berbatov, Giggs, Rafael, Evans, Valencia, Gibson.

Min 84:
Ryan Giggs executa lovitura de colt pana la Vidic, care reia cu capul in transversala portii lui Butt
Min 83:
Rooney executa o lovitura libera de la 20 de metri, mingea este respinsa de zid in corner
Min 82:
Schimbare la Manchester: Nani ii lasa locul lui Giggs
Min 77: GOOOL BAYERN MUNCHEN
Ribery executa lovitura libera, mingea este deviata de Rooney si il pacaleste pe Van der Sar

Min 77:
Neville comitea hent la marginea careului, nemtii au o lovitura libera dintr-o pozitie foarte buna
Min 74:
Olic intra in careu si suteaza pe jos, Van der Sar retine de langa bara
Min 71:
Dubla schimbare la Manchester: Au iesit Carrick si Parks, au intrat Valencia si Berbatov
Min 67:
Parks incearca o angajare pentru Rooney, intervine Demichelis si indeparteaza pericolul
Min 55:
Van Bommel suteaza de la 20 de metri, Van der Sar retine
Min 50:
Muller suteaza periculos de la marginea careului, mingea este deviata de Vidic in corner
PAUZA
Min 44:
Inca o combinatie Rooney-Carrick, finalizata cu parada portarului Butt
Min 41:
Rooney intoarce mingea la 16 metri, Carrick suteaza fara preluare, in blocajul defensivei lui Bayern
Min 22:
Nani centreaza de pe partea dreapta, mingea ia o traiectorie ciudata si cade pe transversala portii lui Butt
Min 19:
Ribery suteaza pe jos de la marginea careului, dar nu il poate pacali pe Van der Sar
Dupa golul inscris in minutul 2, englezii se multumesc sa stea propria jumatate de teren, bazandu-se pe contraatcurile lui Wayne Rooney
Min 15:
Scholes trimite o pasa de 50 de metri pentru Rooney, atacantul englez preia dar este blocat in momentul sutului
Min 10:
Pranjic centreaza periculos in fata portii lui Van der Sar, dar portarul respinge in corner