Meci NEBUN pe Bernabeu: Real Madrid 3-2 Manchester City! Real a intors scorul in ultimele 5 minute, Ronaldo a inscris in prelungiri! VIDEO

Real Madrid Manchester City Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 19 Septembrie 2012, 06:49
Data actualizarii: Miercuri 19 Septembrie 2012, 06:50

►Fotbalul mare se traieste la ProTV: VfB STUTTGART - STEAUA, joi ora 20.00, IN DIRECT la ProTV si pe www.voyo.ro

Real Madrid (4-2-3-1): 1.Casillas (C) - 17.Arbeloa, 3.Pepe, 2.Varane, 12.Marcelo - 6.Khedira, 14.Xabi Alonso - 22.Di Maria, 15.Essien, 7.Ronaldo - 20.Higuain
Rezerve: 13.Antonio Adan, 4.Sergio Ramos, 5.Coentrao, 8.Kaka, 10.Ozil, 19.Modric, 9.Benzema

MAN CITY (4-1-4-1): 1.Hart - 3.Maicon, 4.Kompany (C), 33.Nastasic, 22.Clichy - 14.Javi Garcia - 21.David Silva, 42.Yaya Toure, 18.Barry, 8.Nasri - 32.Tevez

Rezerve: 30.Pantilimon, 5.Zabaleta, 6.Lescott, 13.Kolarov, 17.Rodwell, 10.Dzeko, 16.Aguero

CLICK AICI PENTRU VIDEO!

FAZELE MECIULUI:

FINAL | Real Madrid 3 Manchester City 2 | Noul sezon Champions League a inceput perfect, cu un meci de poveste. Real a reusit sa intoarca soarta partidei in ultimele 5 minute, prin golurile inscrise de Benzema si Ronaldo | Statistica UEFA: Posesie 56% - 44%, Suturi spre poarta 30-8 | Suturi pe spatiul portii 17-5;

'90: GOOOOOL Real Madrid! Ce NE-BU-NI-E!!! Ronaldo inscrie golul victoriei in ultimul minut de joc. Hart a fost mascat de propriul fundas nu a avut niciun reflex la sutul portughezului.

'86: GOOOOL Real Madrid! Benzema egaleaza si Real se grabeste sa repuna mingea in joc. Se anunta 5 minute nebune pe Bernabeu

'84: GOOOOOL Man City! Kolarov executa o lovitura libera din lateral; defensiva Realului iese la centrare, mingea cade in careu si intra in poarta lui Casillas

'81: Madrilenii simt ca pot da lovitura pe acest final de meci; Modrici suteaza periculos din marginea careului, Hart este atent si retine.

'75: GOOOOL Real Madrid! Marcelo egaleaza cu un sut superb, la vinclu, din marginea careului.

'74: Inca un contraatac al englezilor - Yaya Toure intra in careu si suteaza din unghi de langa un adversar, insa mingea se opreste in plasa laterala.

'74: «» Intra Zabaleta, iese Maicon

'72: «» Benzema ii ia locul lui Higuain

'72: «» Intra Modric, iese Khedira

'68: GOOOOOL Man City! Lovitura de teatru pe Bernabeu - Dzeko inscrie dupa un contraatac letal, dupa ce Real Madrid a controlat tot meciul;

'64: «» Mourinho risca pe finalul meciului si face o schimbare ofensiva - Ozil este trimis in teren, in locul lui Essien.

'63: «» Dzeko ii ia locul lui Silva

'61: Marcelo trimite o bomba de la 20 de metri, putin pe langa vinclul portii lui Hart.

'57: Ronaldo este lansat pe partea stanga cu o diagonala lunga, recentreaza in fata portii, dar mingea este respinsa de defensiva lui City.

'52: ... Javi Garcia vede primul cartonas galben al meciului

PAUZA | Real Madrid 0 Manchester City 0 | Real Madrid a dominat clar jocul in prima repriza, insa actiunile lui Ronaldo, Higuain sau Di Maria nu au lasat urme pe tabela. Portughezul a aratat ca este in forma in aceasta seara, si a amenintat periculos poarta lui Hart in mai multe randuri. Defensiva lui City a aratat nesiguranta in flancul drept, acolo unde Maicon si Kompany au avut o misiune grea in fata lui Cristiano Ronaldo. Pe final, City a dat semnalul ca nu este o victima sigura pe Bernabeu. Yaya Toure a avut doua iesiri excelente din defensiva, cu mingea la picior, insa contraatacurile au fost blocate in ultimul moment de fundasii lui Mourinho. Statistica UEFA: Posesie 57% - 43%; Suturi spre poarta 16-1; Suturi pe spatiul portii: 8-1;

'41: Di Maria suteaza cu efect din marginea careului, mingea trece putin pe langa poarta englezilor.

'37: Yaya Toure iese excelent din aparare cu mingea la picior si se anunta un contraatac foarte periculos; Toure paseaza in dreapta pentru Silva, insa acesta pierde mingea in fata lui Khedira.

'36: «» Nasri iese de pe teren accidentat. In locul lui este introdus Kolarov

'33: Cum arata banca de rezerve a lui Mourinho! Ozil, Ramos si Kaka - 3 jucatori care ar fi titulari la 99,9% din echipele Europei :)

'27: Real Madrid controleaza jocul si ii tine pe englezi in propria jumatate. Kompany este depasit usor de o pasa data cu calcaiul de Ronaldo; continuarea lui Huguain nu a fost insa atat de inspirata.

'19: O noua ocazie uriasa pentru Real Madrid. Higuain este lansat excelent de Di Maria, il depaseste pe Hart, dar intra in unghi si nu mai poate suta; mingea este intoarsa la Ronaldo, care trage insa destul de slab din voleu.

'13: Arbeloa are o interventie excelenta la 20 de metri la o minge pe culoar care il cauta pe David Silva

'11: Ronaldo este in forma in aceasta seara - suteaza spre poarta lui City, Hart se intinde si reuseste sa respinga. Este al treilea sut periculos trimis pana acum de portughez.

'9: Ronaldo trimite primul sut pe poarta, se opune Hart.

'5: Inceput bun de meci pentru Real Madrid. Ronaldo intra in careu, trece usor de Kompany si suteaza din unghi, putin pe langa poarta lui Hart.

'1: Chiar daca este primul meci din noul sezon Champions League, stadionul Bernabeu nu este arhiplin. Sunt multe locuri libere in tribune.

Champions League se deschide in aceasta seara cu un meci cat o finala. Real Madrid - Manchester City este capul de afis, in derby-ul "grupei mortii", din care mai fac parte Borussia Dortmund si Ajax Amsterdam.

Real Madrid trece prin momente extrem de delicate, dupa startul ratat de sezon in Primera, asa ca Mourinho este obligat sa spele rusinea in fata fanilor cu o victorie cu Manchester City.

INFO:

►Statistica este de partea Realului. Pana acum, madrilenii nu au pierdut niciodata primul meci dintr-o competitie europeana - au 50 de victorii si 5 egaluri de-a lungul istoriei.

►In ultimii 5 ani, cele doua cluburi au investit, cumulat, peste 1,2 miliarde de euro in transferuri

►Kun Aguero nu a castigat niciodata un meci impotriva Realului, chiar daca a jucat timp de cinci sezoane la Atletico Madrid. (11 meciuri / 8 infrangeri)

►Manchester City e pe locul 4 in campionat, cu 8 puncte dupa primele patru etape (2 victorii, 2 egaluri)

►Real Madrid are cel mai slab inceput de sezon din ultimii 10 ani. Dupa patru etape, echipa are doar 4 puncte.

►Roberto Mancini: "Va fi cu siguranta un meci extraordinar, pentru ca ambele echipe au jucatori fantastici. Este foarte important sa incepem cu dreptul acest sezon de Champions League. Real Madrid este in acest moment cea mai buna echipa din lume, dar vom incerca sa o invingem."

Sursa foto: Getty, uefa.com