MOTI a dat gol in preliminariile Champions League. Vezi rezultatele serii | SUPER FOTO! Romanii de la Ludogorets s-au intalnit dupa meci in fata vestiarelor cu selectionerul Christoph Daum

Data actualizarii: Miercuri 13 Iulie 2016, 23:48

Supercupa Romaniei, Astra - CFR Cluj, e sambata, de la 21:45, IN DIRECT la ProTV

23:47 13 Jul

Daum s-a intalnit cu Moti, Prepelita si Keseru, dupa meciul din preliminariile Ligii, in fata vestiarelor

23:44 13 Jul
REZULTATELE SERII IN PRELIMINARII

23:16 13 Jul

21:22 13 Jul

La pauza, Ludogorets are 2-0. Moti a marcat din penalty in minutul 13!

20:59 13 Jul

Moti a marcat pentru Ludogorets, care nu pare sa aiba vreo problema in seara asta. In minutul 26 e deja 2-0 pentru campioana Bulgariei. Moti a inscris dupa 13 minute de joc!

20:29 13 Jul
20:22 13 Jul

Au inceput primele meciuri ale serii in preliminariile Ligii, Zalgiris - Astana si Rosenborg - Norrkoping

La 20:30 incepe Ludogorets - Mladost. Dintre romani, doar Moti e titular. Keseru si Prepelita sunt pe banca, in timp ce in tribuna este Christoph Daum, selectionerul Romaniei

23:17 12 Jul

Rezultatele serii in preliminariile UCL

Nu au fost nume spectaculoase, nu au fost derbyuri, suntem abia la inceputul preliminariilor, sar am avut o surpriza incredibila marti seara in Champions League, cand Lincoln, o echipa din Gibraltar, a reusit sa ii strice debutul lui Rodgers pe banca lui Celtic, gigantul Scotiei, si sa invinga cu 1-0. Vedeti mai jos in blog informatii incredibile despre jucatorii lui Lincoln.

Un alt meci spectaculos a fost intre Hapoel Beer Sheva si Sheriff, unde moldovenii au condus cu 1-0, au egalat la 2-2, desi aveau un om in minus, dar au pierdut cu un gol incasat in minutul 89. Si Steaua Rosie a avut un meci greu la Valletta, fiind nevoita sa intoarca de la 1-0 pentru gazde, in timp ce Legia a scos doar un 1-1 in deplasare cu Zrinjski, iar Dinamo Zagreb a castigat in deplasarea de la Vardar cu 2-1.

Meciurile de miercuri

Ludogorets, Rosenborg, Trencin, Copenhaga, Astana si Ferencvaros sunt numele importante care vor juca miercuri in preliminarii. Toata atentia merge catre Bulgaria, unde Ludogorets, echipa romanilor Prepelita, Keseru si Moti, va juca in fata celor de la Mladost. In tribune si-a anuntat prezenta si Christoph Daum, actualul selectioner al Romaniei.

- Atacantul Casciaro a facut 6 ani de inchisoare pentru ca a vandut droguri

- Nu au voie sa se antreneze martea, pentru ca terenul e rezervat :)

23:15 12 Jul

Lincoln are doar 5 fotbalisti in primul 11 si doi politisti. Majoritatea jucatorilor lor sunt semi-profesionisti :)

23:14 12 Jul

SALZBURG 1-0 LIEPAJA, min 83 | Soriano deschide scorul

23:12 12 Jul

Rodgers: "Nu e nicio rusine! O sa avem ceva de munca in retur!" #WOW

23:11 12 Jul

Pe scurt, cine e clubul Lincoln: Infiintat in 1976, a fost prima echipa din Gibraltar care a jucat in Champions League in 2014. Anul acesta a invins-o pe Celtic Glasgow

23:09 12 Jul

Asa arata stadionul din Gibraltar unde s-a scris istorie in aceasta seara in preliminariile Ligii: Lincoln 1-0 Celtic

Cum arata Daily Mail dupa rusinea traita de Celtic in aceasta seara, 0-1 cu Lincoln, o echipa din Gibraltar. A fost meciul de debut al lui Brendan Rodgers la Celtic :)

23:06 12 Jul

VARDAR 1-2 DINAMO ZAGREB, min 54 | Asani marcheaza pentru Vardar

22:58 12 Jul

SCOR FINAL | The New Saints 0-0 APOEL, Valletta 1-2 Steaua Rosie, Lincoln 1-0 Celtic, BATE 2-0 SJK

22:47 12 Jul

SCOR FINAL | Hapoel Beer Sheva 3-2 Sheriff. Radi a adus victoria in minutul 89

22:34 12 Jul

VALLETTA 1-2 STEAUA ROSIE, min 75 | Sikimi? marcheaza golul care o duce pe Steaua Rosie in avantaj. Au revenit de la 1-0

22:25 12 Jul

VALLETTA 1-1 STEAUA ROSIE, min 66 | Katai egaleaza pentru sarbi

BATE 2-0 SJK, min 68 | Gol reusit de Rodionov

22:18 12 Jul

VARDAR 0-2 DINAMO ZAGREB, min 30 | Rog marcheaza golul doi al croatilor.

HAPOEL BEER SHEVA 2-2 SHERIFF, min 64 | Brezovec egaleaza pentru moldoveni. Meci spectaculos pana acum

22:09 12 Jul

VARDAR 0-1 DINAMO ZAGREB, min 22 | Mijuskovic deschide scorul pentru croati

22:07 12 Jul

HAPOEL BEER SHEVA 2-1 SHERIFF, min 51 | Barda marcheaza in minutul 51. Hapoel revine spectaculos de la 0-1. Sheriff are un om in minus

22:05 12 Jul

LINCOLN RED IMPS 1-0 CELTIC, min 48 | Casciaro deschide scorul in fata campioanei Scotiei!!

21:36 12 Jul

DINAMO TBILISI 2-0 ALASHKERT | Kvilitaia majoreaza avantajul in minutul 69 din penalty

HAPOEL BEER SHEVA 1-1 SHERIFF | Ogu egaleaza pentru Hapoel in minutul 43

BATE 1-0 SJK | Kendysh deschide scorul in minutul 32

21:19 12 Jul

HAPOEL BEER SHEVA 0-1 SHERIFF | Ivancic deschide scorul in minutul 21, iar Aliti de la Sheriff e eliminat, dupa ce a luat doua galbene in 26 de minute

VALLETTA 1-0 STEAUA ROSIE | Falcone deschide scorul in minutul 15

DINAMO TBLISI 1-0 ALASHKERT | Kiteishvili deschide scorul in minutul 55

21:02 12 Jul

Au inceput meciurile The New Saints - APOEL, Valletta - Steaua Rosie, Lincoln - Celtic, BATE - SJK

20:56 12 Jul

ZRINJSKI 1-1 LEGIA VARSOVIA, min 57 | Katanec egaleaza in fata Legiei.

Intre timp a inceput si partida Hapoel Beer Sheva - Sheriff

20:45 12 Jul

ZRINJSKI 0-1 LEGIA VARSOVIA, min 49 | Nikolics deschide scorul pentru polonezi

20:31 12 Jul

QARABAG - DUDELANGE, 1-0, min 28 | Richard reuseste dubla in fata celor de la Dudelange. Meci excelent pentru fotbalistul brazilian

20:12 12 Jul

QARABAG - DUDELANGE, 1-0, min 11 | Richard deschide scorul din penalty. Este primul gol al serii in preliminariile Ligii.

20:06 12 Jul

Au inceput meciurile Zrinjski - Legia Varsovia, Dinamo Tbilisi - Alashkert si Qarabag - F91 Dudelange.

17:06 12 Jul