MANCHESTER 1-0 LYON: VEZI REZUMAT

Data publicarii: Marti 04 Martie 2008, 21:26
Data actualizarii: Marti 04 Martie 2008, 21:26
UNITED MERGE IN SFERTURILE DE FINALA

In direct si in exclusivitate pe www.sport.ro, Manchester s-a calificat in sferturile de finala ale Champions League dupa un adevarat calvar cu Lyon. Dupa 1-1 in Franta, englezii lui Ferguson aveau nevoie doar de un scor alb pentru calificare.

Manchester nu s-a multumit insa doar cu un egal sters si a atacat din primul pana in ultimul minut. Singurul gol al meciului a cazut in minutul 41, semnat de Cristiano Ronaldo, dupa o gafa de curtea scolii a apararii Lyoneze.

Manchester: Edwin van der Sar, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Wes Brown, Cristiano Ronaldo, Anderson , Wayne Rooney, Nemanja Vidić, Michael Carrick, Nani, Darren Fletcher.

Rezerve:Tomasz Kuszczak, Owen Hargreaves, Louis Saha, Ji-Sung Park, Paul Scholes, John O'Shea, Carlos Tévez.

Lyon: Grégory Coupet, François Clerc, Cris, Kim Källström, Juninho Pernambucano ,Karim Benzema, Fabio Grosso, Sidney Govou, Hatem Ben Arfa, Jérémy Toulalan, Sébastien Squillaci

Rezerve: Rémy Vercoutre, Mathieu Bodmer, Fred, César Delgado, Kader Keita, Anthony Mounier, Jean-Alain Boumsong