Fara Mutu, Fiorentina a fost batuta cu un gol scandalos de Bayern, 2-1! VEZI REZUMAT

Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 18 Februarie 2010, 00:07
Data actualizarii: Joi 18 Februarie 2010, 01:28

Bayern a batut-o pe Fiorentina cu un gol din offside in minutul 89. Olic a fost un metru si jumatate afara din joc, insa protestele italienilor nu au fost bagate in seama de arbitru.

CLICK AICI PENTRU VIDEO REZUMAT

Fara Mutu, care asteapta verdictul in cazul scandalului de dopaj, Fiorentina a suferit in atac si a fost invinsa printr-un gol controversat, marcat cu un minut inainte de fluierul de final.

Gazdele au marcat prin Robben '45+3 (penalti) si Olic '89, iar oaspetii au punctat prin Kröldrup '50.

Din minutul '73, oaspetii au jucat in inferioritate numerica, dupa eliminarea lui Gobbi (direct cartonas rosu).

FC Porto a obtinut un rezultat mare pe Dragao si merge in Anglia ca favorita la calificarea in sferturile de finala.

Bayern 2-1 Fiorentina

Stadion: Football Arena Munchen

Echipele de start:

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Badstuber - Robben, Van Bommel, Schweinsteiger, Ribery - Gomes, Muller

Fiorentina: Frey - Gobbi, Natali, Kroldrup, De Silvestri - Bolatti, Montolivo - Vargas, Jovetic, Marchionni - Gilardino

1-0: Robben '45 (pen)

1-1: Kroldrup '51

'75: Gobbi este eliminat

2-1: Olic '89